EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

MBFWI 3. Gün

Tasarımcıların başarıyla sergiledikleri Sonbahar/Kış koleksiyonlarını, 3.Gün izlenimlerini ve heyecanla beklenen defile detaylarını bugün yine sizlerle paylaşıyor olacağım.

profil
Buse Terim
18.03.2015
MBFWI 3. Gün

Sonbahar/Kış ‘Atlas’ isimli koleksiyonunu moda severlerin beğenisine sundu. Hitit ve Urartu uygarlıklarının estetiğinden ilham alan Giray Sepin, tasarımlarında lacivert, koyu gri, taş, indigo ve siyah gibi sakin tonları; hardal ve gümüş ile hareketlendiriyor. Koleksiyonda el boyaması sünger baskılar, kabartmalı jakar desenler, brode işlemeler ve dijital baskılar; geniş pilili farklı boylarda pantolonlar, uzun kazaklar ve gömlekler ile kullanılıyor. Pamuklu flanel, kupro ve yün karışımlı kumaşlar; indigo boyamalar, pinstripe çizgiler ile bir araya geliyor.

MBFWI 3. Gün
MBFWI 3. Gün
MBFWI 3. Gün
MBFWI 3. Gün

Lady Faith ‘Çocuk Tanrıçası’ isimli  koleksiyonu ile, günümüz şehir kadınlarını eski kalıplardan kurtarma ve farklı bakış açılarına sahip olabilme uyanışına çağırıyor. Tasarımlar da gün boyu rahatlığın ve zamansız şıklığın baz alındığı tayt, hırka ve elbiseler,  tamamen yüzde yüz yün, ipek ve skuba kumaşlarından oluşuyor. Geometri sembollerine tamamlayıcı olarak eklenen tüyler koleksiyonun vazgeçilmez parçaları arasında yerini alıyor.

MBFWI 3. Gün
MBFWI 3. Gün
MBFWI 3. Gün
MBFWI 3. Gün
MBFWI 3. Gün

Maid In Love, Sonbahar/Kış 2015-16 koleksiyonun da uzay çağında geçen video oyunlarındaki karakterlerden ilham alıyor. Koleksiyonun hikayesinde  yaratıklar, çift başlı kaplanlar, ağzında gözleri olan bitkiler, kocaman dişli dev çiçekler karşımıza çıkıyor. Galaksi temasını çağrıştıran karanlık desenlerin canlı ve farklı fonlarda kullanımı, dijital baskı kumaşlar üstüne yapılan plastik baskılar, zırh görünümlü kumaşlar, gezegenleri temsil eden ponponlar, retro uzay görünümlü hologramlar ve imitasyon kürkler ile modern konforlu siluetlerle kullanılıp sokak tarzıyla buluşuyor.

MBFWI 3. Gün
MBFWI 3. Gün
MBFWI 3. Gün
MBFWI 3. Gün
Önceki ve Sonraki
Haberler