EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Mary Katrantzou 2016-17 Sonbahar-Kış

Londra Moda Haftası denince akla gelen ilk isimlerden biri şüphesiz renklerin ustası Mary Katrantzou...

Mary Katrantzou 2016-17 Sonbahar-Kış
Mary Katrantzou 2016-17 Sonbahar-Kış
Mary Katrantzou, 2016-17 Sonbahar-Kış koleksiyonu ile sevenlerini bir kez daha büyüledi. Üstelik bu sefer bambaşka bir stille karşımızdaydı…

Katrantzou podyumun arkasında küçükken bir balerin ya da bir kovboy olmanın hayaliyle yaşadığını anlatıyor. İşte bu koleksiyon o hayallerin gerçeğe dönüşmesi Mary Katrantzou için. 50’lerin Batı Amerikası’nın tarzını ilk look’tan itibaren hissediyorsunuz. Erkek işi ceketler ve kovboy gömlekleri ve kollardaki deri aplik detaylar ile yeni bir stille tanıştırıyor bizi.

Belki biraz deli işi ama bu büyüleyici gerçekliğin içinde müthiş bir mantık sezebiliyorsunuz. 2008’de kariyerine başlayan Katrantzou günlük giyilebilecek parçalardan parti elbiselerine kadar geniş bir alanda çalışmış ve bunların hepsinde ne kadar iyi olduğunu bir kez daha kanıtlamış. Özellikle son birkaç parçadaki uzun tül etekler bunun en önemli örneklerinden. Koleksiyonun en favori detayı ise kovboy stilini andıran ve pembe, kırmızı, mavi gibi canlı renklerin kullanıldığı desenler… 50’lere dönmeye hazır mıyız peki?

 


Önceki ve Sonraki
Haberler