MODA - TASARIMCILAR

Maria Grazia Chiuri imzalı Dior Pre-Fall 2024 koleksiyonu Marlene Dietrich’den ilham alıyor

Kreatif Direktör Maria Grazia Chiuri’nin hazırladığı Dior Pre-Fall 2024 koleksiyonu, Paris ve New York arasındaki diyaloğu kutluyor. Chiuri bunu yaparken de efsanevi oyuncu Marlene Dietrich’den ilham alıyor

profil
BT Ekip
17.04.2024
Maria Grazia Chiuri imzalı Dior Pre-Fall 2024 koleksiyonu Marlene Dietrich’den ilham alıyor

Defileler moda sezonlarının hızını belirlerken; ‘Pre-Fall’ belirli bir düşünme dönemini, sürekli yenilenen bir sorgulamayı temsil ediyor. Maria Grazia Chiuri imzalı Dior Pre-Fall 2024 koleksiyonu da, iki stil başkenti Paris ve New York arasındaki büyüleyici diyaloğu, Christian Dior’un otobiyografisinde de yaptığı gibi kutlamak için bir fırsat olarak değerlendiriliyor. Bu kez kutlamanın başrolünde, Maria Grazia Chiuri’nin vurguladığı temel desenler yer alıyor.

İki kültürü birbirine bağlayan köprüyü ise, Dior'a kişisel hayatında olduğu gibi ekranda da bağlılığını gösteren, karizmatik ve aykırı bir aktris olan Marlene Dietrich temsil ediyor. Chiuri koleksiyonunu inşa ederken divanın ikonik varlığından ilham alıyor ve onun maskülen nüsanslar eklenen çocuksu tavırlarıyla oluşturduğu cazibesini Dior görünümüyle birleştiriyor. 

Brooklyn Müzesi’nde düzenlenen defileyle sergilenen koleksiyondaki ceketler geniş paçalı pantolonlarla veya diz altı kalem eteklerle eşleştiriliyor. Kıymetli ve bazen çok hafif elbiseler, kıyafetin önemli bir parçası haline gelen iç çamaşırlarına bir bakış sunarken, nakışlar Mösyö Dior için çok değerli olan ve Maison’un imzası haline gelen kodlara hayat veriyor: Yıldız, yonca ve arı.

Muazzam bir olasılıklar yelpazesi, yeni sezonun heyecanını yaşamaya davet ediyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler