MODA - TASARIMCILAR

Marc Jacobs, 40’ıncı yılını ünlü isimlerle yapacağı iş birlikleriyle kutluyor

Ünlü tasarımcı Marc Jacobs, kendi ismini taşıyan markasının kuruluşunun 40’ıncı yılı onuruna geçmişte iş birliği yaptığı bazı isimlerle yeniden bir araya geliyor. Pharrell Williams, Takashi Murakami, Futura ve Sofia Coppola gibi isimler; Marc Jacobs arşivlerine dalıp en sevdikleri parçayı kendi vizyonlarıyla yeniden yorumlayacaklar

profil
BT Ekip
16.02.2024
Marc Jacobs, 40’ıncı yılını ünlü isimlerle yapacağı iş birlikleriyle kutluyor

Marc Jacobs, markasının 40. yıl dönümünü kutlamak için, yıllar boyunca iş birliği yaptığı isimlerden bazılarını, markanın arşivinden en sevdikleri parçaları seçmeye ve ardından onu kendi vizyonlarına göre yeniden tasarlamaya davet etti.

Ünlü tasarımcı, iş birliği yaptığı bu isimlerle Nick Newbold'un objektifine poz verdi ve bu kareyi Instagram hesabından paylaştı. Pharrell Williams, yönetmen Sofia Coppola, Denim Tears'ın kurucusu ve Supreme'in eski kreatif direktörü Tremaine Emory, grafiti sanatçısı Futura ve çağdaş sanatçı Takashi Murakami; bu yıl Jacobs ile iş birliği yapacak olan isimler arasında yer alıyor. Bu isimler, iş birliğini duyuran ve Marc Jacobs’ın 40’ıncı yılını kutlamak için çekilen videoda da ünlü tasarımcı ile birlikte kamera karşısına geçti. Videodaki kadroyu tamamlayanlar arasında i-D dergisinin genel yayın yönetmeni Alastair McKimm de bulunuyor.

Videodkilerin dışında Jacobs'un temasa geçeceği birkaç iş birlikçisi daha var; bunlar arasında makyaj sanatçısı Pat McGrath, tasarımcılar Anna Sui ve Stephen Sprouse ile Vaquera ve Cactus Plant Flea Market de yer alıyor. 

Ünlü isimler tarafından yeniden tasarlanacak olan parçalar, Marc Jacobs web sitesinde sınırlı sayıda satışa sunulacak. 

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog