EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

16 Şubat vizyon filmleri

Her cuma olduğu gibi bu cuma da birbirinden farklı türde yerli ve yabancı filmler vizyona giriyor. Komediden bilim kurguya, dramdan animasyona, gerilimden korkuya önemli yapımların vizyonda olacağı bu hafta, sinemaseverler farklı dünyaların kapılarını aralayacak

profil
BT Ekip
16.02.2024
16 Şubat vizyon filmleri

Ünlü bir teknoloji firması, elektronik cihazların mobil hale geli yapay zeka ile hareket edebildikleri bir sistem geliştirir. Şakir ve ailesi, şirketin yaptığı ürünlerin hayranıdır. Yıllar önce, teknoloji şirketinin sahibi olan Harun, Şakir'in babaannesi Seniha'nın düzenlediği keşif gezilerinde tarihler öncesine ait olan bir taş keşfeder. Ancak kötü bir savaşçı taşın içerisine hapsedilmiştir. Kötü savaşçı yüzyıllar boyunca hapsolduğu taştan çıkıp Harun'un içine girer ve Harun'un yarattığı teknolojik orduyu dünyayı ele geçirmek için kullanır. Şakir ve ailesi; hem babaanne Seniha'yı bulmak, hem de kötü niyetli savaşçının amacına ulaşmasını engellemek için zorlu bir maceraya atılır.


‘Madame Web’, hayatlarını tehdit eden bir tehlikeden kurtulmaya çalışan, ileride farklı süper kahramanlara evrilecek üç genç kadının hikayesini anlatıyor. Cassandra, Manhattan'da paramedik bir sağlık görevlisi olarak çalışan genç bir kadındır. Sezgisel yeteneklere sahip olan Cassandra, gelecekte gerçekleşecek olan olayları görmeye başlar. O, geçmişiyle ilgili ortaya çıkan gerçeklerle yüzleşmeye çalışırken, kendisi gibi güçlü yeteneklere sahip olan iki kadınla ilişki kurar. Hayatlarını tehdit eden bir maceradan kurtulmaya çalışan üç genç kadın, başarılı olabilirlerse ileride farklı süper kahramanlara evrilecektir.


‘C Takımı’, 30 yıldır arkadaş olan altı kişinin yaşadığı maceraları anlatıyor. Yağmur, Murat 131, Süslü İbo, Ferdi Hoca ve Kuru Ahmet; lise yıllarından beri arkadaşlardır. Grubun tek kadın üyesi olan Yağmur'un yaşadıklarından sonra ekibe eski mahalle kabadayısı hırsız Necmi'yi de dahil ederler. Grubun Necmi'yi aralarına almasının nedeni intikam almaktır. Ancak yaptıkları plan onların pek de düşündüğü gibi ilerlemez. Yolun sonunun nereye varacağından bihaber olan grup, kimi zaman engebeli kimi zamansa düz olan bu yolculukta kendilerini türlü maceraların içerisinde bulur.


‘Zaferin Rengi’, 1919 yılında İstanbul'u işgal eden düşman kuvvetlerine karşı örgütlenen insanların Anadolu'da başlattıkları direnişi, Cumhuriyet tarihinin en önemli spor başarılarından olan General Harington Kupası efsanesinin etrafında anlatıyor. 1918-1923 yılları arasında yaşanmış gerçek olaylara dayanan filmde, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Anadolu’da başlatılan milli mücadele, işgal altında bulunan İstanbul'da büyür. Bu süreçte kazandıkları futbol zaferleriyle moral bulan Türk halkı, bağımsızlık için ciddi bir direniş başlatır.


Adem ile Zehra, kaçarak evlenmek zorunda kalan bir çifttir. Baha adını verdikleri bir oğulları, henüz bebekken geçirdiği menenjit hastalığı sonucu işitme yetisini kaybeder. Çocukluğu yaşıtlarına göre oldukça zorlu geçen ve yalnız kalan Baha'nın hayatı kendisi gibi sağır ve dilsiz olan Leyla ile tanışmasıyla bambaşka bir hal alır. Birbirlerine aşık olan çiftin önünde aşmaları gereken büyük engeller vardır. Baha, aşklarının meyvesi olan kızları Yeşim'e kavuşmak için büyük mücadeleler vermek zorunda kalacaktır.


‘Bob Marley: One Love’, sevgi ve birlik mesajlarıyla nesillere ilham olan Bob Marley'nin hayat hikayesini ve müziğini ele alıyor. Hayatı boyunca türlü engellerle karşı karşıya kalan Bob Marley'in zorlukların üstesinden gelme konusundaki güçlü öyküsünün anlatıldığı filmde, Bob Marley'in devrim niteliğinde olan müziğinin arkasında yatan hikayesi gözler önüne seriliyor.


‘Nûfer’, geçmişte yapılan lanetli bir anlaşma sonucu yaşanan olayları anlatıyor. Farklı zamanlarda, farklı iklimlerde geçmişe dayalı lanetli bir anlaşma yapılır. Bu anlaşmanın tohumlarını zamanla büyüten evren, iki ayrı dünyanın varlığı olan Nefer ve Belis'i bir araya getirir. Ay yüzlü Belis, bu anlaşmanın tek masum tohumudur.


‘Dört Kız Kardeş’, bir ailenin dört kızından ikisinin evi terk etmesinin ardından yaşananları anlatıyor. Dört kız çocuğu annesi Tunuslu Olfa'nın hayatı, ışık ve gölge arasında gidip gelir. Bir gün iki büyük kızı ortadan kaybolur. Film yapımcısı Kaouther Ben Hania, onların yokluğunu doldurmak için profesyonel aktrisleri davet eder ve Olfa ile kızlarının hayat hikayelerinin üzerindeki perdeyi kaldıracak eşsiz bir sinema deneyimi icat eder.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog