MODA - TASARIMCILAR

Louis Vuitton Sonbahar-Kış 2024-2025 Kadın Koleksiyonu modanın son 10 yılına tanıklık ediyor

Nicolas Ghesquière’nin hazırladığı Louis Vuitton Sonbahar-Kış 2024-2025 Kadın Koleksiyonu, ünlü tasarımcının markada geçirdiği 10 yılın yanı sıra modanın son 10 yılını yansıtıyor

profil
BT Ekip
08.03.2024
Louis Vuitton Sonbahar-Kış 2024-2025 Kadın Koleksiyonu modanın son 10 yılına tanıklık ediyor

Louis Vuitton ile 10 yıllık bir macerayı geçmişte bırakan Nicolas Ghesquière; yolculuğunu, hayal gücünü rehber alarak, retrospektif bir perspektiften değerlendiriyor. Bu iç gözlem araştırmasında anıla; duyguların, yansımaların ve referansların bir katmanlaşması olarak yeniden ortaya çıkıyor. Sonbahar-Kış 2024-2025 Kadın Koleksiyonu, mevsimselliği içinde barındırırken aynı zamanda modanın son 10 yılına da tanıklık eden özel bir koleksiyon olarak sunuluyor. Bu yaratıcı yolculukta her şey, meraklı bir gezginin temel pusulası olan kendi Kutup Yıldızı'nı takip ederek doğru rotayı çizmesi etrafında şekilleniyor. Bu Kutup Yıldızı doğru yönü gösterirken ve yolu aydınlatırken aynı zamanda stil anlamında da bir pusula olma görevi görüyor. Burada, tasarımcı farklı ufukları keşfetmek için kendi metinlerarasılığından yararlanırken, adeta 10 yıl boyunca derlenen bu geniş kelime dağarcığının ahengini de sürdürüyor. Koleksiyonda, daha önce kurulan yakın bağların, ilgi görmüş görünümlerin isabetli izlerinin ve bir jeste, bir kesime ya da bir nakışa duyulan sevginin izleri görülüyor. Nicolas Ghesquière’in sunduğu bu son koleksiyonda hayal gücünün bütün katmanları özümseniyor ve tanıdık dokular yeniden yorumlanıyor. 

Louis Vuitton Sonbahar-Kış 2024-2025 koleksiyonu, Louis Vuitton defileleri için imza haline gelmiş bir mekan olan ve Nicolas Ghesquière'in tam 10 yıl önce, 5 Mart 2014'te ilk koleksiyonunu görücüye çıkardığı Louvre'daki Cour Carrée'de sunuldu. Set bir kez daha sanatçı Philippe Parreno ile film prodüksiyon tasarımcısı James Chinlund’ın iş birliği ile tasarlandı ve ses tasarımcısı Nicolas Becker, defile için bir ses manzarası hazırladı.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog