MODA - TASARIMCILAR

Louis Vuitton, 2024 Yaz Olimpiyatları için özel madalya tepsı̇lerı̇ tasarladı

Fransız lüks markası Louis Vuitton, 26 Temmuz’da Paris’te başlayacak olan 2024 Yaz Olimpiyat Oyunları’nın zafer törenlerı̇ ı̇çı̇n özel olarak tasarlanan madalya tepsı̇lerı̇ni tanıttı

profil
BT Ekip
05.07.2024
Louis Vuitton, 2024 Yaz Olimpiyatları için özel madalya tepsı̇lerı̇ tasarladı

Louis Vuitton’un sandık yapım geleneğini yansıtan ve 26 Temmuz-11 Ağustos arasında Paris’te düzenlenecek olan 2024 Yaz Olimpiyatları için hazırladığı benzersiz madalya tepsileri, Maine-et-Loire bölgesindeki Beaulieu-sur-Layon atölyesinde deri eşya yapımında uzman Louis Vuitton zanaatkarları tarafından üretiliyor.

Tepsilerin dışı Maison’un 1888’de üretilen tarihi Damier desenli kanvasıyla kaplanırken, iç kısımları Louis Vuitton ‘Torches ve Medals’ sandıklarının iç kısımlarına atıfta bulunan mat siyah deri ile kaplanıyor.

Mümkün olduğunca hafif olacak şekilde tasarlanan ve üretilen Louis Vuitton madalya tepsilerinin her biri, iki ila altı madalya alabiliyor. Mücevherci Chaumet tarafından tasarlanan madalyaları taşıyacak olan bu tepsiler, kazanan podyumundaki her sporcunun bir ömür boyu süren özverisini ödüllendiren bu istisnai ana Fransız yüksek zanaatkarlığına benzersiz bir dokunuşunu getiriyor.

Tepsiler, Paris 2024 için özel olarak tasarlanan çantaların da yer aldığı prestijli koleksiyona katılıyor. Bu seçkin parçalar, LVMH’nin ‘Hayal Kurma Sanatı’ misyonunu ve Paris 2024 Oyunları için üstlendiği ‘Tüm Zaferlerin Zanaatkarı’ rolünü mükemmel bir şekilde özetliyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler