EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

5 Temmuz vizyon filmleri

Her cuma olduğu gibi bu cuma da birbirinden farklı türde yerli ve yabancı filmler vizyona giriyor. Komediden bilim kurguya, dramdan animasyona, gerilimden korkuya önemli yapımların vizyonda olacağı bu hafta, sinemaseverler farklı dünyaların kapılarını aralayacak

profil
BT Ekip
05.07.2024
5 Temmuz vizyon filmleri

‘Çılgın Hırsız 4’, Gru ve sadık hizmetkarları Minyonlarını yeni maceralarını anlatıyor. Gru ve Lucy, kızları Margo, Edith ve Agnes ile birlikte ailenin en küçüğü Gru Junior’ı kucaklarına almalarıyla yeni bir hayata başlarlar. Artık Gru’nun karşısında yeni bir düşmanı vardır: Maxime Le Mal ve onun çekici ama tehlikeli kız arkadaşı Valentina. Gru ve ailesi, yeni düşmanlarıyla karşı karşıya kalınca kaçmak zorunda kalırlar.


Kevin Costner’ın hem oyuncu hem yönetmen hem de senarist olarak görev aldığı ‘Horizon: An American Saga - Chapter 1’, İç Savaş’tan önce ve sonrasını kapsayan 15 yıllık bir sürece odaklanıyor. İç Savaş öncesini ve sonrasını kapsayan filmde; Amerika Birleşik Devletleri olmanın gerçekte ne anlama geldiğini keşfetmeye çalışan ailelerin, arkadaşların ve düşmanların, kendisiyle savaş halinde olan bir ülkede yaşadıkları duygusal yolculuk anlatılıyor.


Popüler yönetmen Yorgos Lanthimos’un yeni filmi ‘Merhamet Hikayeleri’ (Kinds of Kindness), hayatının kontrolünü ele geçirmeye çalışan, başka bir seçeneği olmayan bir adamın hikayesini üç parçalı bir masal olarak nitelendirilen bir üslupla anlatıyor. Filmde, denizde kaybolan karısının geri döndüğünü ve farklı biri gibi göründüğünü fark eden bir polis memurunun ve kaderinde olağanüstü bir ruhani lider olmak olan, özel yeteneklere sahip birini bulmaya kararlı bir kadının hayatına odaklanılıyor.


‘Kum Zambağı’, Yunus ile karısı Afife’nin hüzünlü hikayesini anlatıyor. Afife’ye derin bir aşkla bağlı olan Yunus, adeta kutsayarak sevdiği kadını yıllarca beklemiştir. Eski kocasından eziyet gören Afife ise artık kendisi için yeni bir yuva arayışındadır ve bu amaçla Yunus’a anlaşmalı bir evlilik teklif eder. Anlaşma gereği Yunus kendisi gibi Afife’nin de onu sevmesi için zorlamayacak bunun karşılığında da Afife onunla aynı çatı altında yaşayacaktır. Yunus ve Afife bu anlaşmaya uyabilecek midir?


‘Spy x Family Code: White’, aniden görevi değiştirilen bir istihbarat ajanının hikayesini anlatıyor. ‘Twilight’ kod adlı Loid Forger, Westalian istihbaratının WISE bölümünde çalışan yetenekli bir istihbarat ajanıdır. Ancak beklenmedik bir anda görevi değiştirilir. Bu sırada Eden Akademisi’nde bir yemek yarışması düzenlenmektedir ve kazanan bir Stella Yıldızı ile ödüllendirilecektir. Lord, Strix Operasyonu’nun ilerlediğini göstermek, WISE ile göreve devam etmek için yarışmayı kazanması için Anya’ya yardım etmeye karar verir.


Rizk’in Oğulları, artık hayatlarında yeni bir başlangıç yapmak ister. Eski dünyalarını geride bırakarak araba galerisi işletme hayallerini gerçeğe dönüştürmeye çalışırlar. Ancak bu sırada eski düşmanları Sakr ve Şerbeeni de iş başındadır. Sakr ve Şerbeeni, galeriyi havaya uçurunca, Rizk’in oğulları büyük bir mali zarara uğrar ve temiz bir hayat hayalleri yok olur. Bu sırada karşılarına imkansız gibi görünen bir görev çıkar ve bu sayede dertlerinden kurtulabileceklerini düşünürler. Ancak, yeraltı dünyasının en kötü şöhrete sahip suçlusu ‘Sultan El Ghoul’la karşı karşıya olduklarının farkında değillerdir.


‘Zuhruf Saye’, karanlık sırlarla dolu geçmişi nedeniyle ölümcül bir kaderle yüzleşmek zorunda kalan Ahmet’in hikayesini anlatıyor. İhanet, intikam ve lanetin hüküm sürdüğü filmde Kartal, gerçek gücünü keşfetmek için ölümcül bir mücadeleye girişir. Yönetmen koltuğunda Leo Yılmaz’ın oturduğu korku türündeki ‘Zuhruf Saye’ filminin oyuncu kadrosunda Derya Şen Akbacak, Sedat Atcılar, Yiğit Yengin, Mehmet Atcılar, Aygül Hanalyyeva gibi isimler yer alıyor.


‘Kabusa Yolculuk’, korku filmlerinin çekildiği yerlere tur düzenleyen bir grup arkadaşın yaşadıklarını anlatıyor. Altı arkadaş, ‘Korku Gezileri adını verdikleri bir iş kurar. En meşhur korku filmlerinin çekildiği yerlere turlar düzenleyen ekip, kısa sürede büyük bir başarı elde eder ve rotalarını Avrupa’ya çevirir. Korkunun gerçek olduğu noktaların peşine düşen ekip, bu süreçte beklenmedik olaylarla karşılaşır. Kızgın insanlarla dolu bir kasabanın içerisinde içlerinden birinin kaybolmasıyla kendilerini bir anda korkunç bir kabusun içerisinde bulan grup, içine düştükleri durumdan kurtulmayı başarabilecek midir?


‘Şeytanın Ruhu’, arkadaşlarıyla evde parti yaparken kendisini korkunç bir kabusun içerisinde bulan genç bir kızın hikayesini anlatıyor. Tupp Ailesi’nin evi, Aura’ya babası tarafından mezuniyet hediyesi olarak verilir. Hayallerindeki eve kavuşan Aura, heyecanını arkadaşlarıyla paylaşmak için evinde bir parti düzenlemeye karar verir. Ancak eğlenceli başlayan parti, davetsiz misafirlerin ortaya çıkmasıyla kabusa dönüşür.


Önceki ve Sonraki
Haberler