MODA - TASARIMCILAR

Louis Moinet'nin Savannah Tourbillon saatlerinin kadranı 81 puzzle parçasından oluşuyor

Louis Moinet'nin Savannah Tourbillon koleksiyonunda yer alan saatler, sanat eserlerini andırıyor. Saatlerin kadranında yer alan kaplan, fil, aslan ve leopar resimlerinin her biri tam 81 mikro puzzle parçasından oluşuyor

Louis Moinet'nin Savannah Tourbillon saatlerinin kadranı 81 puzzle parçasından oluşuyor

Louis Moinet'nin Savannah Tourbillon saatleri adeta sanat eserlerini andırıyor. Saatlerin kadranlarında yer alan zarif Turbillon mekanizmasının yanı sıra görkemli hayvanların muhteşem mikro resimleri yer alıyor. Louis Moinet, saatin yaratım sürecinde bir araya getirilen minyatür puzzle parçaları ile bu hayvanları ortaya çıkarmış. Hatta bu 40 mm pembe altın saatin doğuşunun, karantina yıllarında yeni keşfedilen hobilerden kaynaklandığı bile söylenebilir.

Saatlerin kadranında yer alan her bir hayvan portresini, 81 mikro puzzle parçası oluşturuyor. Bu parçalar, onu bir araya getiren kişinin yanlışlıkla bunlardan birini solumaktan çekinmesine yetecek kadar küçük. Parçalar ayrıca dört katmanda bir araya getirilerek, puzzle çalışmasının üç boyutlu kalitesi artırılmış. Yoğun emek gerektiren bir süreçte puzzle bir bütün olarak oluşturulmuş ve daha sonra parçalara ayrılarak, her bir parça ayrı ayrı boyanmış. Kendiliğinden kurmalı bu saat, şimdilik yalnızca dört hayvan resmine sahip: Kaplan, fil, aslan, leopar. Ve her bir saat, tıpkı Dünya gezegenindeki bu harika yaratıkların her biri gibi, benzersiz bir yaratım olarak etiketlenmiş.

Her Savanna Tourbillon, yalnızca çok az sayıda zanaatkarın ustalaştığı türden nadir ve değerli beceriler gerektiren bir sanat eseridir denebilir. Her bir puzzle’ın 81 parçası, dört seviyede birbirine kenetleniyor. Bu karmaşıklık nedeniyle ressamın puzzle’ı parçalara ayırması ve her parçanın kenarını sabırla boyaması, ardından da mükemmel uyumlu bir puzzle kadranı oluşturmak için parçaların titizlikle yeniden birleştirilmesi gerekmiş.

Savanna Tourbıllon'un kadranı, savanaların büyük hayvanlarını ana tema olarak tasvir edecek bir tuval olarak tasarlanmış. Kadrandaki mikro boyalı hayvanların her biri, Afrika otlaklarının gerçek özünü yakalayacak şekilde titizlikle işlenmiş.

Bu olağanüstü sanat eseri; akıcı kıvrımlara sahip, 18 ayar 5N pembe altın, 40 milimetrelik bir kasayla zarif bir şekilde çerçevelenmiş. Üretimi teknik açıdan zorlu bir unsur olan kubbeli safir kristal, puzzle’ın ve Tourbillon'un büyüleyici ayrıntılarını ortaya çıkarıyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler