MODA - TASARIMCILAR

Galerie Dior’da kadın sanatını vurgulayan yepyeni bir sergi

Sanat ve hafıza mekanı La Galerie Dior, 24 Kasım 2023-13 Mayıs 2024 tarihleri arasında Dior'un kadın sanatçılarla iş birliklerini sunan benzeri görülmemiş bir sergiye ev sahipliği yapıyor

profil
BT Ekip
28.11.2023
Galerie Dior’da kadın sanatını vurgulayan yepyeni bir sergi

24 Kasım’da La Galerie Dior’da açılan ve 13 Mayıs 2024 tarihine kadar açık kalacak olan sergi, lüks moda markası Dior'un kadın sanatçılarla iş birliklerini gözler önüne seriyor. Bu kutsal bağlantılar, çoğu Maria Grazia Chiuri ile büyüleyici diyaloglar kuran, sembol haline gelmiş birçok kadın şahsiyetin tekil evrenleri aracılığıyla kutlanıyor.

Sergide sırasıyla Lillian Bassman, Elina Chauvet, Judy Chicago, Maya Goded, Constance Guisset, Katerina Jebb, Eva Jospin, Brigitte Lacombe, Claude Lalanne, Sarah Moon, Brigitte Niedermair, Shourouk Rhaiem, Niki de Saint Phalle, Penny Slinger ve Yuriko Takagi'nin eserleri; oda oda birbirini takip ederek şiirsel bir yolculuk sunuyor.

Dior Lady Art'ın sekiz edisyonunun yaratıcıları tarafından imzalanan Lady Dior'un yeniden yorumları, keşfedilmeyi bekleyen sırlarla dolu bir dolabı andıran ‘Chambre aux merveilles’de (Harikalar Odası) gözler önüne seriliyor. Burada onurlandırılan tüm büyüleyici figürler, Dior Kadın Koleksiyonları Kreatif Direktörü Maria Grazia Chiuri için çok değerli olan, güçlü bir kız kardeşlik fikrine olan bağlılığı sembolize ediyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog