MODA - TASARIMCILAR

Jacquemus, Nike’ın imzası Swoosh’u çanta olarak yorumladı

Jacquemus ve Nike; dünyanın en hızlı kadını Sha'Carri Richardson'ın başrolde yer alması beklenen yepyeni bir iş birliğiyle karşımızda. Bu iş birliği kapsamında, Nike'ın imzası olan Swoosh, Jacquemus tarafından çanta olarak yorumlandı

profil
BT Ekip
23.02.2024
Jacquemus, Nike’ın imzası Swoosh’u çanta olarak yorumladı

Fransız moda markası Jacquemus, spor giyim markası Nike’ın 54 yıllık ikonografisini deri omuz çantasına dönüştürdü. ‘The Swoosh Bag’ adı verilen çanta, ilk kez önceki gün Jacquemus'un Instagram hesabında ortaya çıktı. Jacquemus'un imzası olan gümüş logo, ayarlanabilir bir kayışla donatılan ‘The Swoosh Bag’in en dikkat çeken parçası olarak karşımıza çıkıyor. Simgesel çanta, kavisli ön cephesinin üzerinde uzanan bir fermuarla erişilebilen kompakt bir saklama alanı sunuyor.

Jacquemus, logodan ilham alan çantanın teaser görseline ‘Tahmin edin BU KİM?’ başlığını ekledi. Protez tırnaklara ve ön koldaki tanıdık dövmeye bakıldığında, kampanyanın yıldızının, dünyanın en hızlı kadını olan, Amerikalı atletizm yıldızı Sha'Carri Richardson olduğu tahmin ediliyor. Richordson’ın Nike ile yüksek bütçeli bir anlaşma imzaladığı iddia edilmişti.

Jacquemus ve Nike'ın ‘The Swoosh Bag’ ürünü 26 Şubat Pazartesi günü 420 Euro fiyatla satışa sunulacak. Çanta, Jacquemus'un web sitesinde ön satışa açıldı.

Önceki ve Sonraki
Haberler