EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Her bir Beatles üyesinin hayatı film oluyor

Tüm zamanların en ünlü İngiliz gruplarından Beatles’ın dört üyesi Paul McCartney, Ringo Starr, John Lennon ve George Harrison'ın hayatları film oluyor. Dört ayrı biyografi türünde çekilecek olan ve 2027 yılında vizyona girmesi planlanan filmleri Sam Mendes yönetecek

profil
BT Ekip
22.02.2024
Her bir Beatles üyesinin hayatı film oluyor

Ünlü yönetmen Sam Mendes ve Sony Pictures Entertainment, The Beatles'ın her bir üyesine odaklanan dört ayrı biyografi filmi çekmek için anlaştı.

The Hollywood Reporter'a göre; grubun hayatta olan üyeleri Paul McCartney ve Ringo Starr ile merhum John Lennon ve George Harrison'ın aileleri, dört filmin de müzik hakları için ünlü yönetmen Sam Mendes ve Sony Pictures Entertainment ile anlaştı. 

Sam Mendes, dört biyografik filmin tamamını yönetecek ve Pippa Harris ve Julie Pastor'la birlikte yapımcılığını üstlenecek, Jeff Jones ise yönetici yapımcı olarak görev yapacak. Dört biyografik filmin 2027 yılında vizyona girmesi planlanıyor. 

Her filmin, grup üyelerinin bakış açısından çekileceği ve filmlerin ‘Tarihin en iyi müzik grubunun şaşırtıcı hikayesini anlatacağı’ belirtildi.

Sam Mendes yaptığı açıklamada, "Tüm zamanların en büyük rock grubunun hikayesini anlatmaktan onur duyuyorum. Bunun gerçekleşmesinde etkili olan CEO'muz Tony Vinciquerra ve dünya çapındaki tüm Sony Pictures Motion Picture Group çalışanlarının da benimle aynı duyguda olduğunu biliyorum."

Önceki ve Sonraki
Haberler