EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

İstanbul Moda Haftası'ndan makyaj trendleri

MBFWI kapsamında gerçekleşen defilelerde İlkbahar/Yaz 2020 tasarımları kadar makyaj trendleri de dikkat çekiyor. Fütüristik makyajın öne çıktığı 5 defileyi bir araya getirdik...

profil
BT Ekip
10.10.2019
İstanbul Moda Haftası'ndan makyaj trendleri

Mert Erkan İlkbahar/Yaz 2020 defilesinin makyaj görünümünde gözlerde cut crease ile keskin renk geçişleri ön plana çıktı. İki rengin bir arada kullanıldığı göz makyajında pigmentlerle renkler yoğunlaştırıldı ve ışıltılı bir bitiş sağlandı. Doğal ve ıslak ten makyajına ise doğal dudak rengini pekiştiren nude ve pembeler tercih edildi.


Pioneering Designers I kapsamında gerçekleşen Futuristiklover, Mehmet Emiroğlu ve Şebnur Günay’ın İlkbahar/Yaz 2020 defilelerinde makyaj görünümünde gözü çerçeveleyen taş görünümüyle renkli farlar tercih edildi. Siyah eyeliner, renkli farlar ve taşlarla göz çerçevelenirken cilt çoğunlukla çıplak bırakıldı. Hafif dokunuşlarla kapatıcı uygulanan cildin üzerine doğal tonlarda allık kullanıldı.


New Gen by İMA İlkbahar/Yaz 2020 defilesinin makyaj görünümüne ise keskin çizgiler ve grafik tasarımlar hakim. Göz kapağının üzerine çizilen renkli yatay çizgilere dağınık ve buğulu kızarık dudak görünümü eşlik ediyor. Ten makyajı ise yok denecek kadar hafif tutuldu.


Ceren Ocak İlkbahar/Yaz 2020 defile makyajında tek gözün altından başlayıp gözü çerçeveleyen eyeliner ön plandaydı. Cat eye görünümü oluşturulan gözlere ise ışıltılı bir ten makyajı ve doğal tonlarda bir allık eşlik etti.


Y plus by Yakup Biçer İlkbahar/Yaz 2020 defilesinin makyajında ise gözlerdeki kırmızı görünümle yüz hatları belirginleştirildi. Geometrik formlarda kırmızı ve siyah eyeliner tercih edilen göz görünümüne eşlik eden ten makyajı yok denecek kadar az ve doğal bitişe sahipti.


Önceki ve Sonraki
Haberler