EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

İstanbul Moda Haftası'nda 3. gün

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un üçüncü günü Sudi Etuz, Çiğdem Akın, Murat Aytulum, Hemington, Şebnem Günay, Giray Sepin, Meltem Özbek, New Gen by IMA, Özgür Masur, Özlem Süer ve Ezra Tuba defilelerine sahne oldu.

profil
BT Ekip
22.03.2019
İstanbul Moda Haftası'nda 3. gün

Her sezon desteklemek üzere seçtiği bir tasarımcının defilesini sunan MBFWI isim sponsoru Mercedes-Benz Türk, bu sezon Türk modasının uluslararası ölçekte tanınan başarılı isimlerinden Özgür Masur'un Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonunu "Mercedes-Benz presents Özgür Masur" ismiyle sundu. Koleksiyonunun ilhamını 80'li yılların ışıltılı dünyasından alan tasarımcı, Studio 54 yıllarının görkemli ruhunu Akdeniz Rivierası'nın hafifliğine ve neşesine doğru hayali bir yolculuğa çıkardı. Couture estetiğinin hazır giyim pratikliği ile buluştuğu koleksiyonu izlemeye gelenler arasında Ezgi Mola, Hazal Kaya, Bade İşçil, Burak Yörük, Şükrü Özyıldız gibi ünlü oyuncular bulunuyordu. 


Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un 3. günü, Türk modasının önde gelen tasarımcılarından Özlem Süer'in suyun moleküler bileşimine ithafen "h20" adını verdiği Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonu defilesiyle sona erdi. Suyun insan hayatı için nefesten sonra en önemli öğe olduğunu savunan koleksiyon, şifonlar, ipekler, yepyeni dokumalar ve çağın hızını yakalayan teknolojik kumaşları mavi, yeşil ve toprak tonları ile buluşturdu. Suyun birleştirici ve bütünleştirici gücünü vurgulayan koleksiyonu podyumda sunan modeller arasında başarılı model Özge Ulusoy da bulunuyordu. 


Giray Sepin, Sonbahar/Kış 2019 defilesinde "yenilenme ve yeniden oluşturma/yapma" anlamı taşıyan "RE" ön ekinden ilham alıyor. Koleksiyonun detaylarında ise sokakta, denizde veya fabrikada çalışan işçilerin kıyafetlerine vurguda bulunuyor. Tasarımcı plazadaki kurumsal yaşamı sokak stiliyle bütünleştirerek işçi kıyafetlerine yepyeni bir yorum getirirken siyah-beyazın güçlü kontrastı vişne, hardal, haki ve kırmızı gibi cesur renklerle hareketleniyor. 


Renklerin kendi içsel enerjilerinden ilham alarak hazırlanan Meltem Özbek Sonbahar/ Kış 2019 koleksiyonu, iddialı ve zarif çizgilerinin yanı sıra, daha önce çok kullanmadığı renk paletiyle de dikkat çekiyor. Baskılı yaprak desenlerinin, büzgülü detayların ve asimetrik dekoltelerin ön plana çıktığı koleksiyonda başrol renklerde... Koreografi Uğurhan Akdeniz, styling ise Deniz Marşan imzalı.


Önceki ve Sonraki
Haberler