EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Hikayesi olan bir çanta: Dior Bobby

Dior, Maria Grazia Chiuri tarafından tasarlanan Sonbahar 2020 Koleksiyonu’nun lansmanını, ismini Christian Dior’un köpeğinden alan, zamansız modernitenin sembolü Dior Bobby çanta ile yapıyor.

profil
BT Ekip
16.07.2020
Hikayesi olan bir çanta: Dior Bobby

Maria Grazia Chiuri tarafından tasarlanan Dior Bobby çanta, zamansız modernitenin sembolü olarak Dior koleksiyonlarındaki aksesuarlar arasındaki yerini alıyor. Bu özel parçanın nasıl üretildiğini keşfetmek için Maison’un atölyelerinin bulunduğu İtalya’ya gidip mükemmelliğe erişimi oradaki dönüşüm laboratuvarlarında görmek gerekiyor... Net ve talepkar bir işçilik seviyesine sahip Dior Bobby, yarım ay şeklindeki formunu üstün kalitedeki dana derisinin kesilmesi ve tek tek bir araya getirilmesiyle elde ediyor. Maison’un adresi 30 Montaigne, çantanın arka kısmına kabartmayla işleniyor ve kabartmanın en incelikli detayları elle tamamlanıyor. CD harflerinden oluşan toka ise, Mösyö Dior’un kendisine bir referansta bulunuyor. 


Dior’un Sonbahar 2020 Koleksiyonu için Maria Grazia Chiuri tarafından tasarlanan ve adını Christian Dior’un köpeğinden alan Bobby, Maison’un pek çok farklı tasarımına da ismini vermiştir. Mösyö Dior hatıralarını yazarken “Bobby’nin ismi, Dior koleksiyonlarında en çok beğenilmesi öngörülen takımlara verilirdi” diyerek bu ismin Maison için önemini vurgular. Bu sadık dost, aynı zamanda Fernand Guery-Colas tarafından tasarlanıp sınırlı sayıda üretilen sanat eseri niteliğindeki bir parfüm şişesine de ilham olmuştur. Özgür ve iddialı bir zarafeti temsil eden hatlarıyla eşsiz güzellikteki bu hobo çantanın hikayesini keşfetmek için kıymetli anılar arasında bir yolculuğa davetlisiniz. Yeniden yorumlanan CD harfleriyle Dior’un çağdaş ruhunu her zamankinden fazla yansıtan, modern bir arzu nesnesi...

Meraklısı için: Gabriel Chanel ve sinema


Önceki ve Sonraki
Haberler