MODA - TASARIMCILAR

Gucci ve Billie Eilish, vegan Horsebit 1955 çantayı tanıttı

Gucci’nin çok sevilen çanta modellerinden biri olan Hrosebit 1995, ünlü müzisyen Billie Eilish ile yeniden yorumlandı. Çantanın hiçbir hayvansal ürün içermeyen yeni versiyonu, İtalya'da bir Gucci fabrikasında üretilen yenilikçi bir malzeme olan Demetra'dan üretildi

profil
BT Ekip
02.11.2023
Gucci ve Billie Eilish, vegan Horsebit 1955 çantayı tanıttı

Gucci, çok sevilen Horsebit 1955 çantasının yeni ve yenilikçi formunu bu yılın başlarında duyurmuş ve yeni çantanın kampanyasında NewJeans'ten Hanni, Julia Garner ve Halle Bailey gibi ünlü isimler başrolde yer almıştı. Çantanın yeni ve geliştirilmiş versiyonu ise dünyaca ünlü müzsiyen Billie Eilish ile iş birliği içinde oluşturuldu ve Demetra adı verilen, hayvan içermeyen yeni bir malzemeden yapıldı.

Gucci'nin zanaatkârları ve teknisyenlerinin iki yıllık araştırma ve geliştirme çalışmasının ürünü olan yeni Demetra kumaş, İtalya'daki bir Gucci fabrikasında %75'i bitkisel kaynaklı hammadde kaynaklarından üretildi. Lüks moda evinin daha etik bir geleceğe doğru yönelişinin bir kanıtı olan yeni Horsebit 1955, Gucci'nin Demetra'dan üretilen ilk çantası ve muhtemelen daha sürdürülebilir malzemelere doğru dönüşümünün de sinyalini veriyor.

İş birliğini kutlamak için Gucci ve Billie Eilish, ünlü sanatçının ses tonunu merkeze alan yeni bir kampanya oluşturdu ve sonuçta Eilish'in dokunaklı şarkısı ‘What Was I Made For?’un yer aldığı sinematik videolar ortaya çıktı. Kampanyanın yanı sıra marka, bitki bazlı gıda sistemleri aracılığıyla iklim krizi ve gıda güvensizliğiyle mücadele etmeye adanmış, kar amacı gütmeyen Support+Feed kuruluşuna da bağışta bulundu.

Önceki ve Sonraki
Haberler