EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Gucci’nin ikonik Bamboo çantası yenilendi ve sanat eserine dönüştü

Gucci’nin ikonik Bamboo çantası yenilendi ve sanat eserine dönüştü

Gucci’nin tarihi Bamboo Bag’i, Alessandro Michele tarafından Gucci Bamboo 1947 adıyla yeniden tasarlandı. Gucci Beloved serisinin bir parçası olan ünlü çanta; yeni versiyonuyla geçmiş, şimdi ve gelecek arasında bir bağlantı kuruyor.

Geleneksel hammaddelerin zor elde edildiği İtalya’nın savaş sonrası döneminde, girişimci kurucu Guccio Gucci; vizyoner Floransalı zanaatkarlarının yardımıyla yarattığı çantada hafif ve dayanıklı bambuyu sap olarak kullanmaya karar verdi. Çanta kısa sürede büyük ilgi gördü ve Hollywood’un önde gelen yıldızları ile dünya jet setinin demirbaş aksesuarlarından biri haline geldi.

Yıllara meydan okuyan tasarımın çeşitli boyutlarda ve canlı renklerden oluşan yeni siluetini kutlamak için marka, dokuz uluslararası yaratıcıyı dijital bir proje üzerinde iş birliği yapmaya davet etti. Her birinden, bambu saplı çantayı içeren bir sanat eseri yaratarak Gucci Bamboo 1947 hakkındaki kişisel vizyonlarını paylaşmaları istendi. Bir dizi fotoğraf, illüstrasyon, resim ve video aracılığıyla, bu ikonik çanta sanat eserine dönüştü. Projeye katılan sanatçılar arasında Maddalena Arcelloni, Lou Escobar, Katya Mayer, Theo Liu Xiangyu, Cho, Gi-Seok, Suzanne Saroff, Nico Ito, Samson Bakare ve Everett Glenn yer alıyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler