EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Gucci’den fotoroman tadında aşk hikayesi

Sevgililer Günü için sanatçı Ariana Papademetropoulos ile iş birliği yapan Gucci, fotoroman tadında bir aşk hikayesine imza attı. Bir peri ile bir devin, yani iki talihsiz aşığın hikayesini anlatan hikaye, 60’ların sürrealist pop tarzından ilham alan bir dizi kolaj aracılığıyla hayata geçirilmiş. Gucci’nin Sevgililer Günü 2022 koleksiyonu ise hikayenin arka planında incelikli bir rol oynuyor

Gucci’den fotoroman tadında aşk hikayesi

Gucci, bu Sevgililer Günü için Los Angeles merkezli görsel sanatçı Ariana Papademetropoulos ile iş birliği yaparak ‘Gucci’den Bir Aşk Hikayesi’ adıyla sınırlı sayıda bir fotoromana imza attı. Fotoroman, çok uzun süre barış ve uyum içinde yaşayan bir peri ile bir devin, yani iki talihsiz aşığın hikayesini anlatıyor.

Dijital ve basılı versiyonları bulunan grafik roman formatında görüntülenen fotoroman; Ariana Papademetropoulos’un kendisinin oynadığı karakterin, sanatçı Isabelle Albuquerque’nun canlandırdığı arkadaşının yardımıyla kendi boyutlarında bir aşkı aramasını konu alıyor. Masal tadındaki hikaye, aşkın tüm farklılıkları kucaklayışını gözler önüne seriyor.

İç mekanların insanlar üzerindeki psikolojik etkilerini keşfetmesiyle tanınan Ariana Papademetropoulos; Gucci için hazırladığı fotoroman tadındaki hikayede de değişen gerçeklikler ve paralel dünyalar hissi uyandırarak, canlı ama anlaşılması zor bir rüyadan uyanma deneyimini yakalayan rüya benzeri hipergerçek sahneleri betimliyor. Papademetropoulos; proje için, fotoğrafçı Alexandra Cabral tarafından çekilen enstalasyonlar ve ortamlar üzerinde çalıştı. Hikaye, 60’ların sürrealist pop tarzından ilham alan bir dizi kolaj aracılığıyla hayata geçirildi.

Yaratıcı Yönetmen Alessandro Michele tarafından tasarlanan Sevgililer Günü 2022 koleksiyonu ise, anlatısal arka planda incelikli bir rol oynuyor. Koleksiyonda yeni tasarlanmış geometrik ve çok yönlü kalp şeklinde zincir çantaların yanı sıra, ana motif olan ‘Love’ kelimesiyle klasik patlamış mısır kartonlarını hatırlatan çantalar da yer alıyor. Spor ayakkabılar, sandaletler ve GG monogram ile zenginleştirilmiş ipek eşarplar ise koleksiyonda yer alan özel parçalardan sadece bazıları…

Önceki ve Sonraki
Haberler