EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Gucci 2016-17 Sonbahar-Kış

Milano Moda Haftası başladı ve ilk günün defilelerinden en ilgi göreni şüphesiz Alessandro Michele imzalı koleksiyon ile Gucci oldu.

Gucci 2016-17 Sonbahar-Kış
Gucci 2016-17 Sonbahar-Kış
Alessandro Michele ile başlayan değişim her sezonda olduğu gibi yine bu sezonda da kendini gösterdi. Michele’in çok iyi yaptığı bir şey varsa o da belki bir arada hiç düşünemeyeceğimiz renkleri, kumaşları ve desenleri bir araya getirerek bizi iyi yönde şaşırtabilmesidir.

Pembe, siyah yakalı bir takım üzerine kırmızı peluş bir palto giymeyi düşünür müydünüz? Ya da kilotlu çorabınızdan açık ayakkabınıza kadar baştan aşağı pembe ya da sarı? Ve işte yılın tasarımcısı seçilen Michele bu sezona yine unutulmayacak tasarımlarıa imza attı ve bizim modaya karşı olan algımızı bir kez daha yıktı. 

"Catherine de’Medici ve 70’lerin sportifliği, Rönesans biker ceketleri ve 80’lerin İtalyan ve Fransız haute couture’ü…” diyor Lallo 25, defileden sonra… Bildiğiniz gibi Lallo25 kendisinin Instagram hesabının adı. Henüz daha 12 ay oldu Michele kreatif direktörü olarak Gucci’de çalışmalarına başlayalı. Kendisinin vintage, antik detaylara özellikle de Rönesans dönemine olan ilgisi sosyal medyadaki paylaşımlarından belli oluyordu.

70’lerin lame disko sandaletleri ile 80’lerin güneş gözlükleri, şapkaları, küpeleri ile podyum arkasında bile her model kendine ait bir mini dükkana sahip gibiydi adeta.

Michele kendi işi için şöyle diyor: “Birden fazla dilde konuşmak gibi. Etrafta birçok ses var. Google ya da Instagram yani topluma ulaşabildiğim mecralar bana ilham kaynağı oluyor çünkü ben sokak stiline takıntılı bir insanım.” Kendini, tarzını ve koleksiyonunu bundan iyi tanımlayamazdı… Alessandro Michele’in 71 look’luk koleksiyonunda her kadın başka bir couture, başka bir sokak stili aynı zamanda ve hepsinin konuştuğu dil apayrı. 


Önceki ve Sonraki
Haberler