MODA - TASARIMCILAR

Gabrielle 'Coco' Chanel'in moda endüstrisi üzerindeki etkisi Londra’da açılan sergiyle belgeleniyor

Sadece yaşadığı dönemde değil bugün hala modayı etkilemeye devam eden efsanevi Fransız modacı Gabrielle 'Coco' Chanel’in hayatı ve çalışmaları bir sergiyle gözler önüne seriliyor. Londra'daki Victoria&Albert müzesinde ‘Gabrielle Chanel. Moda Manifestosu’ adıyla açılacak sergi; Chanel'in 1910'daki ilk tuhafiye butiğinin açılışından 1971'deki son koleksiyonunun sergilenmesine kadar uzanan bir yolculuğa çıkararak Chanel'in evrimini ve moda endüstrisi üzerindeki yadsınamaz etkisini belgeleyecek

Gabrielle 'Coco' Chanel'in moda endüstrisi üzerindeki etkisi Londra’da açılan sergiyle belgeleniyor

Londra'daki Victoria&Albert müzesinde, efsanevi Fransız modacı Gabrielle 'Coco' Chanel'in hayatına ve çalışmalarına adanan yeni bir sergi açılıyor.

‘Gabrielle Chanel. Moda Manifestosu’ başlıklı sergi, ziyaretçileri Chanel'in 1910'daki ilk tuhafiye butiğinin açılışından 1971'deki son koleksiyonunun sergilenmesine kadar uzanan bir yolculuğa çıkararak Chanel'in evrimini ve moda endüstrisi üzerindeki yadsınamaz etkisini belgeleyecek. Aksesuarlar, parfümler ve mücevherlerin yanı sıra 200'den fazla görünümün yanı sıra V&A'in kendi koleksiyonundan nadir görülen parçaların yer aldığı sergi, Chanel'in moda tasarımına benzersiz yaklaşımını keşfedecek.

V&A Direktörü Tristram Hunt, sergiyle ilgili şunları söyledi: "Var olan en başarılı moda evlerinden biri olarak Chanel, kurucusu Gabrielle Chanel'in bir asırdan fazla bir süre önce ilk kez ortaya koyduğu şablonlara çok şey borçlu. Bize bu kalıcı tarzın kökenlerini ve unsurlarını keşfetme ve V&A koleksiyonundan az bilinen tarihi Chanel giysilerini sergileme fırsatı sağlayan bu sergide Chanel ve Palais Galliera ile ortaklık yapmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Chanel SAS ve Chanel Fashion Başkanı Bruno Pavlovsky de heyecanını şöyle dile getirdi: “Gabrielle Chanel'e ithaf edilen, İngiltere'de düzenlenecek ilk serginin, dünyanın en prestijli müzelerinden biri olan V&A'de açılacak olmasından mutluluk ve onur duyuyoruz. Gabrielle Chanel, yaşadığı dönemde bir efsaneydi. Bu sergi onun modaya olan katkısını ve moderniteyi yaratan, kadınların isteklerini ve toplumdaki yerlerinin gelişimini yansıtan radikal bir stil vizyonunu analiz edecek.”

‘Gabrielle Chanel. Moda Manifestosu’ sergisi 16 Eylül'de ziyaretçilerini ağırlamaya başlayacak.

Önceki ve Sonraki
Haberler
psikolog çift terapisi