EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Fendi Sonbahar/Kış 2022 Koleksiyonu, Milano’da tanıtıldı

Fendi Sonbahar/Kış 2022 Koleksiyonu, Milano’da tanıtıldı

“Fendi arşivlerini keşfetmenin en iyi yolu Fendi gardıroplarından geçmektir” diyen Kim Jones’un imzasını taşıyan Fendi Sonbahar/Kış 2022 koleksiyonu, 23 Şubat Çarşamba günü, Milano Moda Haftası kapsamında düzenlenen defileyle tanıtıldı.

Kim Jones, koleksiyonda, geçmişi bugün için yeniden yapılandırarak Fendi’nin ikonik imzalarını yeni bir bakış açısıyla değerlendiriyor.

Delfina Delettrez’in annesinin gardırobundan aldığı baskılı bir bluzla Palazzo della Civiltà Italiana’ya girişinden ilham alan Jones, 1986 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu’nu yeniden keşfetmek için Fendi’nin tarihini kazıyor ve Karl Lagerfeld’in sanatsal harekete olan sevgisinin bir kutlamasını buluyor.

1986 koleksiyonunun geometrik baskılarını ve terzilik stilini 2000 Sonbahar/Kış Koleksiyonu’nun şeffaf hafifliği ile yeniden işleyip eşleştiren Kim Jones, güçlü ve yumuşak duruşu bir arada keşfediyor. Bu keşif ise güzel kıyafetler içindeki güçlü kadınların podyumu olarak göze çarpıyor. Jones, koleksiyon için “Bu, bir kadının hayatının her yönü için, her nesil için tasarlanmış bir gardırop” deyip ekliyor: “Ve her şey Delfina ile başladı.”

Önceki ve Sonraki
Haberler