EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Fendi Erkek Sonbahar/Kış 2022-23 koleksiyonu görücüye çıktı

Fendi Erkek Sonbahar/Kış 2022-23 koleksiyonu, markanın Milano’daki genel merkezinde düzenlenen bir defileyle tanıtıldı. Silvia Venturini Fendi tarafından tasarlanan koleksiyon, geleceğe bırakılacak bir miras niteliğinde

Fendi Erkek Sonbahar/Kış 2022-23 koleksiyonu görücüye çıktı

Silvia Venturini Fendi tarafından tasarlanan Fendi Erkek Sonbahar/Kış 2022-23 koleksiyonu; İtalyan sanatçı Nico Vascellari’nin tasarladığı ve sanat yönetmenliği yaptığı, Milano’daki Fendi Genel Merkezi’nde gerçekleşen defileyle tanıtıldı.

Fendi Sonbahar/Kış 2022-23 koleksiyonu; erkek kıyafetlerine yepyeni bir açıdan bakıyor ve klasik parçalara güncel bir bakış açısı katarak geleceğe bırakılacak bir miras haline getiriyor. Siyah, krem, bordo, ahududu, moka, boz kahverengi ve beyazın tonları; koleksiyonda zengin, abartısız bir palet oluşturuyor. Kareli tüvit, saten smokin ve çizgili ipek jakarlar gibi geleneksel kumaşlar ve dokumalar; yeni bir monogram olarak fitilli kollar, kablo örgü takımları ve zincir motifi ile bir araya geliyor.

Geçmişin sofistike sembollerini bir araya getiren koleksiyon; 3D inci ve elmas dijital baskılar, 40 çiçekli broşlar, inci  gerdanlıklar ve kristal kolye uçları ile süsleniyor. Fendi terziliğinin katı çizgileri; modüler tarzdaki takım elbise, triko ve deriyi benzeri görülmemiş oranlarda birleştirdikçe yeni bir yumuşaklık buluyor. Blazerler düz pelerinlere dönüşüyor, yuvarlak ceketler ve anahtar deliği örgüler köprücük kemiğini ortaya çıkarıyor.

Fendi’nin yıkıcı gece kıyafeti siluetleri, kısa kruvaze ceketler, süper yüksek belli resmi pantolonlarla giyinme sanatını kutluyor.

Fendi Erkek Sonbahar/Kış 2022-23 aksesuar koleksiyonu ise Peekaboo çantayı yepyeni bir tarzda karşımıza çıkarıyor.

Fendi Erkek Sonbahar/Kış 2022 Defilesi sırasında marka, Fendi’yi metaverse ile tanıştıran dönüm noktası olarak; kripto para birimleri ve dijital varlıklar için kullanıcı dostu güvenli donanım cüzdanını da tanıttı. Fendi bu vesileyle; dijital yönetim platformu, dünyanın önde gelen dijital varlık çözümcüsü Ledger ile iş birliğini de duyurmuş oldu.

Sanal teknolojinin ve Fendi stilinin ebedi ikonografisinin buluşma noktasında; Silvia Venturini Fendi tarafından tasarlanan ilk teknoloji aksesuar koleksiyonu, estetik bir ilki temsil ediyor. Ledger’in en güvenli dijital cüzdanı için özel olarak tasarlanmış, benzersiz bir kasaya sahip yüksek Fendi işçiliği, modaseverlerden tam not aldı.


Önceki ve Sonraki
Haberler