EN ÇOK
OKUNAN
İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (17 Ocak-23 Ocak)

Haftaya Güneş ve Plüton’un güçlü birleşim enerjisi altında başlıyoruz. Etkilerini sert hissedeceğimiz, yılın ilk dolunayı Yengeç dolunayına doğru ilerliyoruz. ‘Ben, sen ve biz’ arasındaki dengeyi kurmakta zorlanabileceğimiz duygusal bir Dolunay enerjisine ‘merhaba’ diyeceğiz. Venüs’ün retrosunun üzerine Merkür retrosunu da eklediğimizde; gökyüzü geçmişte kalmış olayları bolca önümüze getirebilir, bizi geçmişin muhakemesini yapmamıza zorlayabilir. Bu durumu, geçmişten bugüne bilinçaltımıza süpürdüğümüz hesaplaşmalar adına olumlu yönde değerlendirebilir ve geçmişi kapatmak için bir fırsat olarak görebiliriz. Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı, haftalık burç yorumlarını paylaştı…

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
17.01.2022
Haftalık burç yorumları (17 Ocak-23 Ocak)

Eski arkadaşlarımız karşımıza çıkarken, keyifle geçmişi yad edebileceğimiz ortamlarda sevdiklerimizle buluşabiliriz.

18 Ocak gece 02.47’de 27 derecede Yengeç burcunda gerçekleşecek dolunay etkisi ile biraz zor bir döngüye başlayabiliriz.

Bu süreçte gündemimizde kadınlarımız, çocuklarımız,

deneyimlediğimiz salgın hastalık, sürekli değişen ekonomik koşullarımız olabilir.

Aile içinde yaşça büyük kadınlara bu zaman içinde elimizi uzatmayı ihmal etmeyelim ve onlarla bolca vakit geçirmeye, sevgimizi göstermeye özen gösterelim.

Kendimizi akışa bırakmak, ruhsal ve zihinsel olarak güçlü tutmak, enerjimizi olumluya akıtmak faydalı olacaktır.

18 Ocak’ta Ay Düğümleri de burç değiştirerek Boğa, Akrep aksını çalıştıracaklar. Kadersel temaları işaret eden tutulmalar, bu aks üzerinden gerçekleşecek.

Bu süreçte; haritalarımızdaki Boğa ve Akrep burçlarındaki gezegen yerleşimlerine dikkat etmeyi unutmayalım. Bu burçlarda yerleşen gezegen konularında hayatımızda karmik ve kadersel seçimler, dönüşümler yaşayabiliriz.

19 Ocak’ta saat 18.26’da Uranüs gezegeni artık retro hakaretini bitirerek düz seyrine geçiş yapacak.

Artık kendimizi daha fazla ön plana çıkarmak, özgürleşmek isteyebiliriz.

Yaşanan teknolojik değişimler de dikkatimizi çekebilir.

20 Ocak sabaha karşı 05.38’de Güneş, Kova burcuna geçecek.

Bu süreçte; toplumsal konular daha fazla dikkatimizi çekebilir ve sosyal çevremizle, arkadaşlarımızla bolca vakit geçirmek isteyebiliriz. Ruhen özgürleşmek isteyebileceğimiz bir zamanı deneyimleyebiliriz.

23 Ocak Pazar günü iletişimin gezegeni Merkür, göklerin kralının kalbinde yer bulacak. Bu enerjinin farkında olalım. Evren belki de bizim sesimizi duymak isteyebilir. Gerçekleşmesini istediklerimizi, dileklerimizi kolay akışta bize gönderebilir.

Bugün ne istediğimize ve ne konuştuğumuza dikkat edelim.

Yeni haftaya yaşamımızı sorgulayarak, yeni farkındalıklar kazanmak ve sosyal çevremizi gözden geçirmek isteyerek başlayabiliriz. Beklenmedik ailevi krizler içinde olabilir ve ebeveynlerimizle ilgili yoğun bir duygusal zamanı deneyimleyebiliriz. Köklerimizle ilgili gizli kalmış konularla karşılaşabiliriz. Hayatımızda yer alan otoriter figürlerle oluşabilecek güç savaşlarından ve geçmişi sorgulamaktan uzak durmak bizler için faydalı olabilir. Finansal koşullarımızda iyileştirme yaşayabileceğimiz bir enerji içinde olabiliriz. Haftanın son günlerinde geçmişte kalan, uzun zamandır görmediğimiz arkadaşlarımızla iletişim içinde olabilir ve gelecek planlarımıza odaklanabiliriz.


Yeni haftaya yakın çevremizle olan iletişimimizde duygusal ve zihinsel iniş çıkışlara açık bir enerji altında başlayabiliriz. Ailemizdeki yaşça bizden büyük kadınlar sıkça gündemimizde yerini alabilir. Yeni plan ve projelerimizi başlatmak için uygun bir haftada olmayabiliriz. Yeni bir kadersel döngünün başlangıcında olduğumuzu hissedebiliriz. Yaşamımızda neyi nasıl istediğimize odaklanırken yeni farkındalıklar, aydınlanmalar yaşayabiliriz. Kendimizle yüzleşmek bizler için bu süreç içinde faydalı olabilir. Ticari faaliyetlerimizde atacağımız bir imza gündemimizde olabilir. Ağzımızdan çıkanlara dikkat edelim ve tutamayacağımız sözler vermemeye özen gösterelim. Bağımlılıklarımızdan kurtulmaya özen göstermek, bu dönemde esnek kalarak dönüşmemize olanak sağlayabilir.


Yeni haftaya geleceğe yönelik plan ve projelerimize yönelmek ve yarım bıraktığımız işlerimizi tamamlamak isteyebileceğimiz bir enerjiyle başlayabiliriz. Hafta içinde ekonomik olarak rahatlayabileceğimiz fırsatlarla karşılaşmaya açık olabiliriz. Finansal olarak hedeflerimizde bazı aksaklıklar yaşayabilir ya da sözünü aldığımız bir ödememizin elimize geç ulaşmasını deneyimleyebiliriz. Ortak gelirlerimizde ince hesaplar yapmak zorunda kalabiliriz. Geçmişte unuttuğumuz ödemelerle karşılaşabiliriz. Alma verme döngümüzü korumamız gereken bir zaman içinde olabiliriz. Kişisel hırslarımızdan arınmak, hızlı kararlar almamak, geçmişi gözden geçirip derslerimizi çıkarmak, hatalı olan durumları fark etmek; bizler için faydalı olabilir. Sağlığımıza ekstra olarak özen göstermemiz gereken bir dönemde olabiliriz.


Yeni haftaya burcumuzda yaşayacağımız dolunayın etkisiyle, yaşamımızdaki koşullarımızı daha net görebileceğimiz bir enerji ile başlayabiliriz. Duygusal iniş çıkışları deneyimlerken ‘ben, sen, biz’ arasındaki dengeyi kurmakta zorlanabileceğimiz bir enerji içinde olabiliriz. Bu enerji içinde ikili ilişkilerimizdeki değerlerimizi sorgulamak isteyebiliriz. İlişkilerimizde geçmişte yaşadığımız krizli durumları çözüme kavuşturmaya niyet edebiliriz. Sağlığımızla ilgili beklemediğimiz bir gelişme yaşayabiliriz. Kronik bir rahatsızlığımız varsa, hafta genelinde gerekli tedbirlerimizi almaya özen gösterelim. Finansal koşullarımızda iyileştirici yönde yeni kararlar almak isteyebiliriz. Yaşamımızı netleştirmek ve hayat koşullarımızı iyileştirmek adına fırsatlar yakalayabiliriz. Kendimizi mutlu edebilecek konulara yönelmek ve kişisel yeteneklerimize yönelmek iyi bir fikir olabilir.


Yeni haftaya başlarken biraz daha iç sesimize yönelmek isteyebileceğimiz bir enerji içinde olabiliriz. Duygusal bir zamanı deneyimleyebiliriz. Kontrolümüz dışında gelişebilecek olaylarla karşılaşabiliriz. Görmediğimiz, bilmediğimiz, duymadığımız ve bu zamana kadar farkında olmadığımız düşmanlıklarla karşılaşma riskimiz yüksek olabilir. Buna bir fırsat olarak bakarsak, gökyüzü bu hafta geçmişle ve bilinçaltı travmalarımızla yüzleşerek yeni farkındalıklar kazanmak, bizler için neyin doğru neyin yanlış olduğunu anlamamız adına fırsatlar sunacaktır. İkili ve sosyal ilişkilerimizle ilgili yeni farkındalıkların yüksek olacağı bir hafta diyebiliriz. Kariyer alanlarımızda istediğimiz başarıyı yakalamaya odaklanabilir ve yeni bir iş fırsatı ile karşılaşabiliriz. Günlük rutinlerimizde rahat akışta ilerleyebileceğimiz bir enerji içinde olabiliriz. Çalışma alanlarımızda beklemediğimiz yönde bir başarıya imzaya atabiliriz. Hayatımızda yer alan kadersel yol arkadaşlarımızın sağlığı ile ilgili beklenmedik gündemlerimiz oluşabilir. Regresyon, bilinçaltı şifalandırma çalışmalarıyla ilgili danışmanlık alarak, zorlanmadan farkındalık yaşamak için ideal bir zaman içinde olabiliriz.


Yeni haftaya başlarken ikili ilişkilerimize, çocuklarımıza ve kendimizle ilgili yeteneklerimize yönelmek isteyebiliriz. Çocuklarımızın geleceğine odaklanabiliriz. Çalışma koşullarımızda ya da günlük hayatımızda oluşan dar boğazları çözüme kavuşturmak ve kolay akışta rutinler oluşturabilmek adına oldukça desteklenebileceğimiz bir haftayı deneyimleyebiliriz. Geçmişte yarım bıraktığımız bir tedavimiz var ise bu süreç içinde tekrar sağlığımızla ilgili bu konun üzerinden geçmek zorunda kalabiliriz. Hafta genelinde yarım bıraktığımız işlerimize yönelebileceğimiz ve rahat akışta tamamlamamıza destek verebilecek bir enerji içinde olabiliriz. Sosyal çevremize ve yaşam planlarımıza yönelerek yaşayabileceğimiz yeni farkındalıklarla kendimize yön belirlemek isteyebiliriz. Arkamızdan dönen beklemediğimiz konuşmalarla karşılaşabileceğimiz bu süreç içinde; enerjimizi dengede tutabilmek adına gelecek planlarımıza, hayat amacımıza ve kişisel gelişimimize katkı sağlayabilecek yeni eğitimlere odaklanmak faydalı olabilir. Yeni bir beslenme programı oluşturmak ve bağımlılıklarımızı bırakmak adına oldukça destekleyici bir haftada olabiliriz.


Yeni haftaya başlarken toplum önündeki duruşumuzu fark etmek ve kariyer alanlarımızdaki hedeflerimizi gözden geçirmek isteyebileceğimiz bir enerji içinde olabiliriz. Mesleki yaşamımızda biraz duygusal yönde bir enerjiye açık olabiliriz. Ailemizle ilgili beklenmedik krizler yaşayabiliriz. Hızlı ve fevri kararlar almak için uygun bir dönem olmayabilir. Kariyer alanlarımızda değişimi beraberinde getirebilecek bu süreçte iş sebebi ile seyahatlerimiz artabilir. Beklediğimiz bir statü değişimini yaşayabiliriz. Finansal koşullarımızı gözden geçirebiliriz. Çalışanlar için maaşlarında iyileşme olabilir. Alma verme dengemize dikkat etmemiz gereken bir hafta olabilir. Ortaklaşa yapılabilecek işlerden kazançlı çıkabileceğimiz bir dönem de olabiliriz. İkili ilişkilerimiz açısından huzur deneyimleyebileceğimiz bir haftada olabiliriz.


Yeni haftaya geleceğe yönelik hayallerimiz ve planlarımızın daha çok gündemimizde olabileceği bir enerji altında başlayabiliriz. İkili ilişkilerimizde hızlı gelişmeler içinde olabiliriz. Huzurlu bir haftayı deneyimleyebiliriz. Kalıcı kararlar alma zamanı içinde olabiliriz. Yaşamımızda yeni bir dönemin başlangıcında olduğumuzu hissedebiliriz. Evimizle ya da ailemizle ilgili yeni gündemlerimiz oluşabilir. Ben değil, biz demeyi öğrenmemiz, dengenin, sağlığın ve huzurun her şeyden önemli olabileceğini kabul etmemiz gereken bir dönem içinde olabiliriz. Yurt dışı bağlantılı işlerimizde yeni gelişmeler yaşayabiliriz. Duygularımızla değil sezgilerimizle ilerlememiz gereken bu süreçte, güç savaşlarından ve ani kararlar almaktan uzak durmak bizler için faydalı olabilir. Hafta sonu köklerimizi, atalarımızı ve aile büyüklerimizi şifalandırmak adına manevi çalışmalar için oldukça destekleyici bir enerji içinde olabiliriz.


Yeni haftaya başlarken korkularımızla yüzleşmek ve yeni oluşabilecek hayat deneyimlerine hevesle başlamak isteyebileceğimiz bir enerji altında olabiliriz. İlişkilerimizde farkında olduğumuz ve zamanını kolladığımız bir krizin çözüme kavuşması adına fırsat yakalayabiliriz. Finansal olarak dikkatli adım atmamız gereken hafta genelinde, kontrolümüz dışı ödemeler de gündemimizde yerini alabilir. Gereksiz olabilecek borçlanmalara ve kontrolsüz harcamalara dikkat etmek bizler için faydalı olabilir. Ailemizdeki yaşça büyük kadınların sağlığı ile ilgili beklenmedik bir durumu yaşayabiliriz. Biraz daha dürtüsel, fevri davranabileceğimiz hafta genelinde işleyen sisteme teslim olarak akışta kalmayı deneyimleyebiliriz. Kendimizi yeniden keşfetmek, iç sesimizle yüzleşmek ve gerekiyorsa danışmanlıklar alarak içimizde yatan şifanın kapılarını aralamak için oldukça ideal bir zaman içinde olabiliriz. Hafta sonu aniden gelişebilecek farkındalıklar yaşayabilir ve evrenin olumlu yöndeki enerjilerini ruhumuzun derinlerinde hissedebiliriz. İçimizden geçenleri yazıya dökmek, meditasyon, yoga, reiki gibi evrensel şifa çalışmalarına yönelmek iyi bir fikir olabilir.


Yeni haftaya ikili ilişkilerimizde yeni farkındalıklar kazanarak ve tutkulu, hırslı davranışlarımızdan kaynaklı olabilecek krizlere açık bir enerji altında başlayabiliriz. Kendimizi olumlu yönde değiştirmeyi ve bireysel hırslarımızdan uzaklaşmayı deneyimlememiz gereken bir döngünün ayak seslerini hissedebiliriz. İlişkilerimizde yaşadığımız koşullarımızı gözden geçirmek ve sakin adımlarla hareket etmek bizler için daha faydalı olabilir. Kadersel ortaklarımızla aramızda krizli durumlar oluşabilecek bir enerji içinde biraz daha duygusal bir zamanı deneyimleyebiliriz. Unutmayalım; öfke ile kalkan zarar ile oturabilir. Gizli düşmanlıklara ve gece uykuya dalmakta sıkıntılara açık olabileceğimiz hafta genelinde kafein alımını azaltmayı deneyebiliriz. Finansal koşullarımıza daha çok odaklanmak isteyebiliriz. Yaratıcılığımızı ön plana çıkarmak için fırsatlarla karşılaşırken, yeteneklerimizin vesilesi ile de yeni iş fırsatları da yakalayabiliriz. Ebeveyn olmayı planlayan Oğlak burçlarını, gökyüzü içinde bulunduğumuz bu süreçte ekstra olarak olumlu yönde destekleyebilir.


Yeni haftaya çalışma ve sağlık koşullarımızı iyileştirmeye ya da değiştirmeye yönelik bir enerji altında başlayabiliriz. Hafta genelinde daha çok geçmiş yaşanmışlıklarımıza çekilebiliriz. Kendimizi ve geçmişimizi sorgulamak isteyebiliriz. Geçmişte ailemizle ilgili ruhsal ve duygusal travma içeren olayları çözmek için şifa ve fırsatlar sunabilecek bu enerjiyi huzurla kabul etmeyi ihmal etmeyelim. Takıntılı davranırsak, geçmişi affetmeyi kabul etmezsek; stres kaynaklı olabilecek mide ve göğüs bölgemizde hassasiyet hissedebiliriz. Duygusal değil mantıklı olan kararlarımızı deneyimlememiz gereken bir süreç içinde olabiliriz. Finansal olarak biraz daha rahat nefes alabilir ve bereketli bir döngüde olabiliriz. İş değiştirmeye karar vermek için çok uygun bir haftada olmayabiliriz.


Yeni haftaya bereketli ve huzurlu bir enerji içinde olduğumuzu düşünerek başlayabiliriz. Sosyal çevremizle huzurlu vakit geçirebileceğimiz bir hafta içerisinde olabiliriz. Çocuklarımızla ilgili yeni plan ve projelere yönelebiliriz. Ailemizin varlığına şükretmek için belki de krizli bir dönemi deneyimleyebiliriz. Unutmayalım, yaşanabilecek her zorluk, yeni bir aydınlanmanın habercisi olabilir; biz sadece işleyen sisteme teslim olmayı deneyelim. Ailemize katılabilecek bir bebek müjdesini alabiliriz. Yakın çevremizden olumlu yönde destekler bulabiliriz. Bilinçaltı travmalarımızı fark edebilir ve şifalanabileceğimiz bir enerji içinde olabiliriz. Tutamayacağımız sözler vermemeye özellikle dikkat edelim.


Önceki ve Sonraki
Haberler