MODA - TASARIMCILAR

Fendi Couture İlkbahar/Yaz 2024 Koleksiyonu ile geleceğe dönüyor

Fendi'nin couture ve kadın giyim sanat direktörü Kim Jones, geçtiğimiz günlerde Paris'te görücüye çıkardığı 2024 İlkbahar/Yaz Couture Koleksiyonu için Karl Lagerfeld'in fütürizm yaklaşımını ele aldı

profil
BT Ekip
30.01.2024
Fendi Couture İlkbahar/Yaz 2024 Koleksiyonu ile geleceğe dönüyor

FENDI Couture ve Kadın Giyim Sanat Direktörü Kim Jones, Paris Coture Haftası’nda tanıttığı Fendi Couture İlkbahar/Yaz 2024 koleksiyonu için Karl Lagerfeld'in FENDI’si ile fütürizmi buluşturdu.

Şiir ile gerçeklik arasındaki diyalog, bu yeni koleksiyonda da FENDI Couture'da devam ediyor. Kostümden kaçınan ve pragmatizmi benimseyen koleksiyon; nakışçılardan terzilere, desen kesicilerden deri işçilerine, terzilerden kürkçülere kadar FENDI atölyelerindeki zanaatkarların üstün becerileriyle kusursuz bir şekilde gerçekleştirilen bir karışım.

Yürürken hışırdayan bol pullu parçalar, kuyruklu transparan elbiseler ve özel dikilmiş pantolonlarla küçük, heykelsi anvelop üstler; Kim Jones'un en sevdiği şeylerden birkaçı.

Modeller podyumda dans ederken, bu koleksiyonun bir zıtlıklar çalışması olduğu hemen ortaya çıktı. Podyumdaki her minimalist ve maksimalist görünüme uygun çantalar vardı; büyük boy bagetlerden veya simli püsküllü seçeneklere kadar... Bazı modeller avuçlarında mikro bagetler tutuyordu. Süper fütüristik görünümü desteklemek için modeller şeffaf, çerçevesiz, Y2K dönemi gözlükler taktı.

Podyumdaki parçalar özellikle haute couture'ün parlak hayal gücünü yansıtıyordu. Maksimum uzunluktaki elbiselerin üzerinde kumaş dalgaları kıvrımlıydı ve şeffaf boncuklu sırtı açık elbiseler hafif bir ışıltıya sahipti. İncecik ipekler pistte süzülüyormuş gibi görünüyordu. İncilerle süslenmiş hava kadar hafif dokuma parçalar ile kalın kristal saçaklı çantalar arasındaki kontrast ise dikkat çekiyordu. Ayrıca yoğun işçilik ve değerli malzemelerle hazırlanan FENDI Gems Baget çantalar da podyumda tanıtıldı. Defilede, 18 ayar beyaz altın ve beyaz elmas kaplamalı toka ve timsah üzerine platin yaprak uygulanmış donanıma sahip bir Mini Baget çanta da görücüye çıktı.

Önceki ve Sonraki
Haberler