EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Dolce & Gabbana da kürkten vazgeçti!

Ünlü İtalyan moda evi Dolce & Gabbana, bu yıldan itibaren koleksiyonlarında kürk kullanmayacağını açıkladı. Marka; usta kürkçülerle iş birliklerinin devam edeceğini, ancak geri dönüştürülmüş ve geri dönüştürülebilir malzemeler kullanan sürdürülebilir bir suni kürk alternatifi üzerinde çalışacaklarını söyledi

Dolce & Gabbana da kürkten vazgeçti!

Dolce & Gabbana, koleksiyonlarında kürk kullanmaktan vazgeçtiğini açıklayan son lüks marka oldu. Ünlü İtalyan moda evi, 31 Ocak Pazartesi günü yaptığı açıklamada, 2022’den itibaren tüm koleksiyonlarında hayvan kürkü kullanımına son vereceğini duyurdu.

Marka; usta kürkçülerle iş birliklerinin devam edeceğini, ancak geri dönüştürülmüş ve geri dönüştürülebilir malzemeler kullanan sürdürülebilir bir suni kürk alternatifi üzerinde çalışacaklarını açıkladı.

Markanın iletişim ve pazarlama sorumlusu Fedele Usai yaptığı açıklamada, “Dolce & Gabbana, hayvan kürkü kullanımını düşünemeyecek daha sürdürülebilir bir gelecek için çalışıyor” dedi. Usai sözlerine şöyle devam etti: “Moda sisteminin tamamı, teşvik edilmesi gereken önemli bir sosyal sorumluluk rolüne sahiptir: Yenilikçi malzemeleri koleksiyonlarımıza entegre edecek ve çevre dostu üretim süreçleri geliştirirken aynı zamanda zanaatkarların işlerini ve teknik bilgilerini koruyacağız.”

Dolce & Gabbana’nın duyurusu, Moncler’in ürünlerinde kürk kullanımını aşamalı olarak kaldıracağını söylemesinden birkaç gün sonra geldi.

Sadece geçtiğimiz yıl içinde Kering, Neiman Marcus, Mytheresa, Canada Goose, Valentino ve Oscar de la Renta gibi lüks moda markaları, tüketicinin taleplerinin de etkisiyle kürk kullanmaktan vazgeçti.

Önceki ve Sonraki
Haberler