EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Rap’çi 50 Cent, hiphop dünyasındaki ünlü cinayetleri çözmeye çalışacak

Rap’çi 50 Cent, hiphop dünyasındaki ünlü cinayetleri çözmeye çalışacak

Ünlü rap’çi 50 Cent, yapımcılığını üstlendiği bir mini diziyle hip hop dünyasının ünlü cinayetlerinden bazılarını çözmeye çalışacak. WeTV’de yayınlanacak olan sekiz bölümlük ‘Hip Hop Homicides’ adlı dizi; Biggie Smalls ve Tupac Shakur’un gizemli ölümleri de dahil olmak üzere birkaç faili meçhul cinayete odaklanacak. Dizinin yayınlanacağı kanalın web sitesinde yer alan açıklamaya göre 50 Cent’in amacı; gerçekte ne olduğuna dair ayrıntıları ortaya çıkarmak amacıyla hip hop topluluğundaki şaşırtıcı sayıda çözülmemiş cinayeti gözler önüne sermek.

50 Cent’in yapımcı ortağı Mona Scott Young, yaptığı açıklamada “Bu gerçeküstü araştırma serisiyle, bu davaları çevreleyen ipuçlarını yakından incelemeye ve keşfetmeye çalışacağız” dedi.

Bir süredir televizyon sektöründe olan 50 Cent, Starz’da altı sezon boyunca yayınlanan ‘Power’ adlı şov da dahil olmak üzere son birkaç yılda TV endüstrisinde büyük ses getiren yapımlara imza attı.

Brooklyn doğumlu hip-hop efsanesi Biggie Smalls, 9 Mart 1997’de Los Angles’ta bir partiden çıkarken arabasında vurularak öldürüldüğünde 24 yaşındaydı. Ünlü rap’çi Tupac Shakur ise 25 yaşındayken 13 Eylül 1996’da Las Vegas’ta öldürüldü. Her iki cinayetin de Doğu Yakası ve Batı Yakası rap şirketleri arasındaki şiddetli kan davası yüzünden gerçekleştirildiği ve birbirleriyle bağlantılı olduğu düşünülse de, ikisi de polis tarafından çözülemedi.

Önceki ve Sonraki
Haberler