EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Dior zarafeti yeniden evinde: 30 Montaigne

Paris’teki Avenue Montaigne’de 30 numaralı binada, Peter Marino direktörlüğünde yürütülen iki yıllık bir renovasyon çalışmasının ardından yeniden kapılarını açan Dior’un kalbi niteliğindeki 30 Montaigne; moda, sanat, mimari ve gastronomiyi bir araya getiriyor

Dior zarafeti yeniden evinde: 30 Montaigne

İki yılı aşkın bir süre boyunca devam eden yenileme çalışmalarının ardından, yayıldığı 10.000 metrekarelik alanın tamamının kusursuzluğa adandığı ikonik lokasyon 30 Montaigne, kapılarını yeniden açtı. Paris’teki Avenue Montaigne 30 numarada yer alan, Dior’un kalbi niteliğindeki bina; Peter Marino direktörlüğünde yürütülen yenilenme çalışmalarının ardından yepyeni bir görünüme kavuştu ve tam bir Dior üssü halini aldı. Bu renovasyonla binada; butiklerin yanında ‘haute couture’ ve ‘high jewellery’ atölyeleri, galeri, restoran, kafe, bahçeler ve Dior Suite’in de dahil olduğu olağanüstü bir kompleks yaratıldı.

Cesaret ve zarafeti artistik diyaloglar ve mimari virtüözlükle birleştiren bu olağanüstü yapıda, Dior’un farklı evrenleri pek çok özel tasarımla sergileniyor.

Duayen modacı Christian Dior, bu bina için “Arzum, adıma bir ev yaratmaktı. Her şeyin yeni olacağı bir ev. Bu, 30 Avenue Montaigne olmalıydı” diyor.

Christian Dior Couture Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Pietro Beccari ise binayla ilgili duygularını şöyle ifade ediyor: “Ekibim ve benim tüm tutkumuzla hayata geçirdiğimiz bu olağanüstü hayalin, bu olağanüstü projenin nihayet gerçekleştiğini görmekten son derece mutlu ve gururluyum. 30 Montaigne, yeniden açılmanın ötesinde; DNA'mızın tamamen yeniden keşfedilmesi ve yaşayan bir sembolüdür: hayallerin özgürce hüküm sürdüğü ve Dior moda tarihinde yeni, eşi görülmemiş bir sayfanın açıldığı dünyada benzeri olmayan bir diyarın doğuşudur.”

Önceki ve Sonraki
Haberler