EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Dior, Travis Scott ile iş birliğini süresiz olarak erteledi

Ünlü rap’çi Travis Scott, 5 Kasım’daki ölümcül Astroworld konserinin etkilerini yaşamaya devam ediyor. Dior, 10 kişinin hayatını kaybettiği konser nedeniyle, Scott’ın sahibi olduğu Cactus Jack ile yaptığı iş birliğini süresiz olarak ertelediğini duyurdu

Dior, Travis Scott ile iş birliğini süresiz olarak erteledi

30 yaşındaki rapçi Travis Scott’ın ölümcül Astroworld konserinin etkileri devam ediyor. Scott’un sahibi olduğu Cactus Jack ile lüks Fransız moda markası Dior iş birliği yaparak bir koleksiyon çıkarma kararı almışlar ve ilk koleksiyonlarını 2022 yazında yayınlamaya hazırlanıyorlardı. Ancak iş birliği, ölümcül konserin ardından süresiz olarak ertelendi.

Dior, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Astroworld’deki trajik olaylardan etkilenen herkese saygı duyuyoruz. Dior, 2022 yaz koleksiyonuna dahil edilmesi amaçlanan Cactus Jack iş birliğini süresiz olarak ertelemeye karar verdi.”

Daha önce Nike ve McDonald’s gibi markalarla çalışan Cactus Jack ile Dior iş birliği ilk olarak geçtiğimiz Haziran ayında duyurulmuştu. Ancak Travis Scott’ın 5 Kasım'daki Astroworld festivalinde 10 kişinin ölümüyle sonuçlanan konseri, birçok markanın ünlü rap’çi ile arasına mesafe koymasına neden oldu.

Scott, bu ayın başlarında The Breakfast Club programına verdiği röportajda, trajik konser sırasında binlerce hayranının çığlıklarını duymadığını ve fark ettiği anda trajediden kaçınmak için elinden gelen her şeyi yaptığını iddia etti. Konser sırasında tam olarak neyin yanlış gittiğini anlamak için her şeyi yapacağını da sözlerine ekledi: “Bunu gelecek için düzelteceğim. Bu sorunu çözeceğim ve gelecekte bunun olmaması için bir çözüm bulacağım. Kesinlikle bunun için bir numaralı ses olacağım.”

Önceki ve Sonraki
Haberler