EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Dior, Gran Turismo 7 için sanal koleksiyon hazırladı

Lüks modaevi Dior’un Erkek Koleksiyonları Artistik Direktörü Kim Jones, popüler oyun Gran Turismo 7 için için sanal bir koleksiyon hazırladı. Koleksiyonda; ‘Skin’ adı verilen Dior giysilerin yanı sıra kişiselleştirilmiş bir ‘Vintage’ de Tomaso Mangusta araba da yer alıyor

Dior, Gran Turismo 7 için sanal koleksiyon hazırladı

Yalnızca Playstation 4 ve Playstation 5 üzerinden oynanabilen, Sony İnteractive Entertainment Inc.’nın yan kuruluşu, Japonya merkezli Stüdyo Polyphony Digital tarafından tasarlanan Gran Turismo 7 video oyunu için Kim Jones; çığır açıcı yaklaşımlarına bir yenisini ekleyerek ‘Skin’ adı verilen Dior giysiler ve kişiselleştirilmiş bir ‘Vintage’ de Tomaso Mangusta araba tasarladı. Dior Erkek Koleksiyonları Artistik Direktörü Kim Jones tarafından Gran Turismo 7 için özel olarak tasarlanan bu ilk sanal kapsül, 25 Ağustos itibariyle oyun üzerinden kullanıma açık olacak. Sarı ve gri yarış tulumu, uyumlu eldivenler, yeniden yorumlanan Diorizon ayakkabılar, mavi ve gri kasklar ve de Tomaso Mangusta arabadan oluşan koleksiyon ile modaevinin DNA’sında yer alan kodlar bir kez daha yüceltiliyor.

Dior Oblique deseni, Mösyö Dior’un isminin baş harflerinin vurgulandığı CD Diamond logosu ve ‘Christian Dior Atelier Avenue Montaigne’ işlemesi, bu farklı tasarımları süsleyen motifler arasında yer alıyor. Son bir dokunuş olarak, Christian Dior’un ilk koleksiyonunu sunduğu yıl olan ve New Look ile modaevinin başarısının sembolüne dönüşen 1947, tuluma ve yarış arabasına eklenen ‘47’ sayısıyla simgeleniyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler