EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Dior Cruise 2023 defilesinde İspanyol kültürüne saygı duruşu vardı

İspanya’nın Seville kentinde bulunan Plaza de España’da geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Dior Cruise 2023 defilesi, dans sanatından binicilik geleneğine İspanyol kültürüne saygı niteliğini taşıyordu

Dior Cruise 2023 defilesinde İspanyol kültürüne saygı duruşu vardı

Dior’un Cruise 2023 koleksiyonu, geçtiğimiz günlerde İspanya’nın Sevilla kentinde gerçekleştirilen görkemli bir defileyle tanıtıldı. Maria Grazia Chiuri için Dior Cruise 2023 Koleksiyonu, miras ile yaratıcılığı bir araya getiren bir keşif, hayal etme ve yansıtma yolculuğu olma niteliğini taşıyor.

Sevilla’nın kalbinde yer alan görkemli Plaza de España’da gerçekleşen defile, dans sanatından binicilik geleneğine İspanyol kültürüne saygısını sundu. Koleksiyonun ikonu ise Carmen Amaya’ya verilen ismi ile ‘La Capitana’ oldu. Özgür ve özgün stiliyle dansın kurallarını yeniden yazan sanatçı, tepeden tırnağa flamenkonun ruhunu temsil ediyordu. Koleksiyonun bir diğer referansı, Jackie Kennedy ile ata binerken giydiği kıyafetleri hafızalara kazınan efsanevi karakter Alba Düşesi oldu. Defilenin sembollerinden birine dönüşen Manila şalları, onları tasarlayan ve giyen toplulukların hikayelerini anlatırken; bu göçmen objelerden duyulan çoğulcu sesler, öykülerini ortaya çıkardıkları görünümler aracılığıyla aktarıldı. Emsali bulunmayan işçilik çalışmalarını buluşturan tasarımlar, feminenliğin çoğulcu vizyonlarını kutluyordu.

Dior Cruise 2023 defilesinin en gözde parçalarından olan ve yerel zanaatkarların el emeğiyle hayat bulan Manilla şalları binbir emek ve zahmetle yapılıyor. işte Manilla şallarının yapım aşamasından ve zanaatkarlandan kareler.


Önceki ve Sonraki
Haberler