MODA - TASARIMCILAR

Dice Kayek yeni koleksiyonunu Paris Moda Haftası’nda tanıttı

Paris Fashion Week resmi takviminde yer alan tek Türk markası olan Dice Kayek, 3 Mart Pazar günü, dijital defileyle, ‘Boğaz’ın Çağrısı’ isimli Sonbahar/Kış 24-25 koleksiyonunu tanıttı

profil
BT Ekip
06.03.2024
Dice Kayek yeni koleksiyonunu Paris Moda Haftası’nda tanıttı

Dice Kayek, Paris Moda Haftası kapsamında tanıttığı, İstanbul Boğazı’nın şiirselliğine, renklerine, en narin ve şehirli seslerine bir saygı duruşu niteliğinde olan, her ayrıntısı ince detaylarla tasarlanmış ‘Boğaz’ın Çağrısı’ koleksiyonu ile moda severleri büyüledi. İstanbul Boğazı’nın eşsiz manzarası eşliğinde Çırağan Sarayı’nda çekilen ‘Dice Kayek Boğaz’ın Çağrısı’ defile filmi, Paris’te İstanbul esintisi yarattı.

İlhamını Avrupa ile Asya arasında gelip giden teknelerin melodisi, dev hayaletler gibi yavaş yavaş birbirlerinin yanından geçen yük gemilerinden alan Dice Kayek, ‘Boğaz’ın Çağrısı’ koleksiyonunda İstanbul Boğazı'nın ihtişamını, zamansız güzelliğini somutlaştırıyor ve tarihi çağdaş bir vizyonla birleştiriyor.

Maskülen çizgilerin de yer aldığı, zamanın ötesinde bir zarafete sahip Dice Kayek Sonbahar/Kış 23-24 koleksiyonunda; Boğaz’ın emsalsiz ruhunu yansıtan yün ve ipek flanelden paltolar, ceketler, yelekler, 30'lu yıllardaki gibi askılı olarak giyilebilecek yüksek belli pantolonlar, cigarette pantolonlar, mini etekler öne çıkıyor. Dice Kayek’in imzası haline gelen boyutlu kumaşlar, saten, ipek, kadife, brokar ve krep ve kumaşların yanı sıra el nakışı detaylar ve işlemeler de koleksiyonda dikkat çekiyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler