MODA - TASARIMCILAR

Tyler The Creator, Louis Vuitton için kapsül koleksiyon hazırladı

Ünlü rap’çi Tyler The Creator, yakın arkadaşı Pharrell Williams’ın davetiyle Louis Vuitton için 2024 İlkbahar kapsül erkek koleksiyonu hazırladı. Koleksiyonda; Williams'ın oluşturduğu ‘züppe giyim’ estetiğini Louis Vuitton'un kendine özgü tarzıyla bir araya getiren parçalar yer alıyor

profil
BT Ekip
06.03.2024
Tyler The Creator, Louis Vuitton için kapsül koleksiyon hazırladı

Louis Vuitton'un erkek bölümü kreatif direktörü Pharrell Williams, sanatçı arkadaşı Tyler The Creator'ı lüks moda evi için bir koleksiyon tasarımı üzerinde iş birliği yapmaya davet etti. Tyler The Creator da Louis Vuitton için, Williams'ın oluşturduğu ‘züppe giyim’ estetiğini Louis Vuitton'un kendine özgü tiki tarzıyla bir araya getiren 2024 İlkbahar kapsül erkek koleksiyonu hazırladı.

Sonuç olarak, hem markanın hem de Tyler'ın iddialı ikonografisi ve monogramlarının dokulu giysileri ve kremsi paletleri süslemek için bir araya getirildiği, bahar renk gruplarını taşıyan sezonlar arası siluetler ortaya çıktı.

Craggy Monogram, serinin merkezi bir parçası ve rüzgarlıklarda, kot ceketlerde ve uyumlu pantolonlarda yer alıyor; kablo örgülü kazak, jakar logolu bir hırka ve kolsuz Faire gibi okul üniformasından ilham alan görünümlerde de bulunuyor.

Tyler'la çalışma kararı hakkında konuşan Williams, yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Tyler yıllardır benim yakın arkadaşım ve iş arkadaşım oldu. Biz her zaman müzik ve tasarım konusunda bağlantı kurduk. Bu iş birliği Louis Vuitton'a özel çünkü Lvers felsefemizin doğal bir uzantısı ve inanılmaz sanatçılardan ve yaratıcılardan oluşan ağımızı temel alıyor. Bu parçalarda Tyler'a özgü pek çok unsur var. Bu bahar koleksiyonu için onunla iş birliği yapmak ilham vericiydi."

Kapsül koleksiyon, Louis Vuitton ile markanın Sonbahar/Kış 2022 erkek defilesinin müziklerini besteleyen Tyler The Creator arasında zaten uzun süredir devam eden ilişkiyi daha da güçlendiriyor. Aynı zamanda moda evi tarafından ‘Louis Vuitton'un merkezinde yer alan anlayış ve zanaatkarlığa duyulan takdirle birleşmiş küresel bir sanatsal ağ’ olarak tanımlanan Lvers topluluğunu da yansıtıyor.

Tyler The Creator, iş birliğiyle ilgili şunları söyledi: "Asıl odak noktam her zaman giyeceğim şeyleri yapmaktı. Bir toplantıda, bir performansta veya markete giderken aynı şekilde giyiniyorum, bu yüzden monogramı elle çizmek bana mükemmel bir denge gibi geldi. Satranç tahtası yaptığım en harika şeylerden biri ve kesinlikle koleksiyondaki en sevdiğim şey. Ekiple çalışmak harikayd; Pharrell benim için her zaman açık bir kapı bıraktı, buna hâlâ inanamıyorum."

Tyler The Creator ile Louis Vuitton iş birliğinden doğan kapsül koleksiyon, 21 Mart'tan itibaren markanın kendi mağazalarında satışa sunulacak.

Önceki ve Sonraki
Haberler