EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Dev markalardan, Smiley’nin 50. yılına özel tasarımlar

Tüm dünyada en çok bilinen logo olan ikonik gülen yüz logosunun sahibi The Smiley Company, kuruluşunun 50’nci yıl dönümü için aralarında Karl Lagerfeld, Michael Kors, Messika, Moschino’nunda bulunduğu 50’yi aşkın markayla iş birliği yaparak özel bir kapsül koleksiyon hazırladı

Dev markalardan, Smiley’nin 50. yılına özel tasarımlar

İkonik gülen yüz logosuyla tanınan moda ve yaşam tarzı markası The Smiley Company, 50’nci yıl dönümü için Parisli konsept mağazası Colette’in kurucu ortağı Sarah Andelman’ın küratörlüğünde, 50’den fazla marka iş birliğini içeren özel bir kapsül koleksiyon hazırladı.

Son 50 yılda Moschino, Louis Vuitton, Fendi ve Moncler gibi dev markalarla iş birlikleri yapan Smiley; bu özel kapsül koleksiyon için moda, aksesuar, sokak giyimi, teknoloji, ev eşyaları ve güzellik dahil olmak üzere 12 ürün kategorisinde 50’den fazla markayla birlikte çalıştı.

22 Şubat’ta piyasaya çıkan Smiley Collector’s Edition adlı kapsül koleksiyon için Raf Simons, Sandro, Karl Lagerfeld, Reebok, Dsquared2, Messika, Carolina Herrera, Lee, Alice + Olivia, Sandro, Champion, New Era, Moschino, Michael Kors, Fosil gibi markalar moda, tasarım, güzellik ve hızlı tüketim ürünleri tasarladı.

Koleksiyon için her markadan, ‘sınırsız pozitifliğin özünü yakalamak’ adına; ünlü grafiti sanatçısı André Saraiva’nın yeniden tasarladığı ikonik Smiley logosunun baz alındığı bir stil kılavuzunu kullanarak, en ikonik ürünlerini yeniden tasarlamaları istendi. Ve ortaya farklı kategorilerde birbirinden renkli ve orijinal ürünler çıktı.

Smiley CEO’su Nicolas Loufrani, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Zorlu geçen birkaç yıldan sonra, küresel bir gülümseme açığını tersine çevirmeyi, pozitifliği yaymayı ve dünyayı gülümsemelerle doldurmayı amaçlayan bu kampanyayla, bu süreçten çıkacağız. Bu kampanya, Smiley’nin benzersiz, yaratıcı ve pozitif sembolizminin dünyanın her yerindeki en etkili sanatçılara, markalara ve zevklere ilham vermeye devam ettiğini kanıtladı.”

Smiley Collector’s Edition ürünleri, dünya genelindeki tüm Galeries Lafayette mağazaları, ABD’deki Nordstrom Special Project mağazaları ve Avrupa'daki Urban Outfitters dahil olmak üzere, büyük, perakende zincirlerinde ve tasarımcıların kendi web sitelerinden satın alınabiliyor. 4 Mart’tan itibaren ise seçkin Nordstrom mağazalarından ve Nordstrom.com’da satışa çıkacak.

Önceki ve Sonraki
Haberler