EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Fütürist Ufuk Tarhan’dan yeni kitap: ‘Yarının İşini Yarına Bırakma’

Gelecek düşünürü ve küratörü ünlü fütürist Ufuk Tarhan’ın yeni kitabı ‘Yarının İşini Yarına Bırakma’, raflardaki yerini aldı. Tarhan kitabında; 2050’lerden sonra, 2100’lere doğru neler olacağını, o yıllara çocuklarımızı, gençlerimizi nasıl hazırlayabileceğimizi, özellikle de her şeyi belirleyecek olan eğitim devrimini nasıl gerçekleştireceğimizi anlatıyor

Fütürist Ufuk Tarhan’dan yeni kitap: ‘Yarının İşini Yarına Bırakma’

Türkiye’nin ilk kadın fütüristi, Forbes dergisi internet sitesinde Dünyanın En Etkili 50, En Etkili 100 Kadın Fütüristi arasındaki tek Türk olan, Türk Yuval Hararisi de denen fütürist, ekonomist, gelecek düşünürü ve küratörü Ufuk Tarhan’ın yeni kitabı ‘Yarının İşini Yarına Bırakma’, Ceres Yayınları’ndan çıktı.

‘Yarının İşini Yarına Bırakma’; geleceğe dair sarsıcı tespitleri, keskin analizleri ve son derece yalın, kolay anlaşılır anlatımı ile yarınlara, hatta sonrasına da ışık tutacak iddialarla, önerilerle, bilgi ve kavramlarla dolu bir kaynak, zamansız bir başucu kitabı olma özelliğini taşıyor.

Çoğumuz, 2050’lere kadar geleceğin neye benzeyeceğini kestirebiliyoruz. Daha iyi, sürdürülebilir yarınlar için yapılması gerekenlere dair farkındalığımız yükseldi. Artık bugünün değil, yarının işini yapmamız gerektiğini algıladık. Peki ya sonrası ve nasıl? 2050’lerden sonra, 2100’lere doğru neler olacak? O yıllara çocuklarımızı, gençlerimizi hazırlamamızı sağlayacak koşulları nasıl oluşturacak, özellikle de her şeyi belirleyecek olan eğitim devrimini nasıl gerçekleştireceğiz?

‘Geleceğin mesleklerini bulma formülü’ ve ‘2109 manifestosunu yazma’ bölümleriyle interaktif bir deneyim de yaşayacağınız ‘Yarının İşini Yarına Bırakma’, hemen anlayıp benimseyeceğiniz bir kaynak olacak.

Önceki ve Sonraki
Haberler