EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

COS'un ilham kaynağı ünlü ressam

Guggenheim Müzesi’nin gelmiş geçmiş en büyük retrospektif sergilerinden biri olma özelliğine sahip, ABD’li ressam Agnes Martin sergisinin sponsoru olan COS, sanatçıdan ilham alan, kadın ve erkek parçalarını içeren toplam 12 parçalık bir kapsül koleksiyon hazırladı.

profil
BT Ekip
03.11.2016
COS'un ilham kaynağı ünlü ressam

20. yüzyılın önde gelen ressamlarından olan Agnes Martin vizyoner bir sanatçı olarak çalışmalarıyla soyut dışavurumcu  ve minimalist akımlar arasında bir köprü oluşturdu. Narin renk paleti, geometrik çizgi ve örgüleri ile tanınan sanatçı uzun yıllardır COS tasarım ekibine ilham kaynağı oluyor.

Koleksiyonda kullanılan her bir tekstil baskısı, COS tasarım ekibi tarafından Agnes Martin’in belirli eserleri referans alınarak geliştirildi. Sanatçının kompozisyonunu yeniden canlandırmak için keten ve kanvas gibi natürel kumaşlar ile yumuşak renkler koleksiyonda ön plana çıkarıldı. Martin’ in eserlerinde yansıtılan sakin, organik ve düzensiz havayı yakalamak için kareler ve çizgiler elde çizildi ve dikildi. Koleksiyonun silueti, kalıpları geniş kesimli çalışıldı, bitirişler ise tıpkı sanatçının giydiği tarzda iş kıyafetlerinden ilham alınarak tasarlandı.

COS x Agnes Martin koleksiyonu 7 Ekim itibariyle Guggenheim Müze mağazasında, dünya çapında belirli mağazalarda satışa sunuldu.   

Önceki ve Sonraki
Haberler