MODA - TASARIMCILAR

Coperni’nin bu çantası yüzde 99 havadan oluşuyor!

Yenilikçi yaklaşımıyla bilinen Coperni, Bella Hadid'in meşhur sprey elbisesinden sonra sıra yüzde 99 havadan oluşan çantası Aerogel Air Swipe Bag ile gündemde. Fransız marka, son Paris Moda Haftası kapsamında 4 Mart'ta gerçekleştirdiği 24-25 Sonbahar/Kış defilesinde görücüye çıkardığı çanta ile bir kez daha tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı

profil
BT Ekip
11.03.2024
Coperni’nin bu çantası yüzde 99 havadan oluşuyor!

Son yıllarda moda dünyasında en dikkat çeken markalardan biri olan Coperni, gündelik hayata uygun tasarımların yanı sıra sürekli olarak çok konuşulan, viral olan anlar/parçalara imza atmayı başarıyor. Fransız marka şimdi de yeni Air Swipe Bag ile gündemde. Doja Cat ve Kylie Jenner gibi ünlülerin kullandığı Swipe Bag, Coperni'nin en sevilen ürünlerinden biri. Marka, çantanın yeni versiyonuyla çıtayı yükseltmeye devam ediyor.

'Aerogel Air Swipe Bag'i yaratmak için Coperni markasının kurucuları Arnaud Vaillant ve Sébastien Meyer yaratıcılıklarına güvendiler ve aynı zamanda bilimden de yararlandılar. Bu eşsiz parça, görsel sanatçı ve nanoteknoloji araştırmacısı Ioannis Michalous ile birlikte tasarlandı. Büyük ses getiren çanta; yüzde 99'u hava ve yüzde 1'i camdan oluşan ve yarı saydam bir malzeme olan, dünyadaki en hafif katı olarak bilinen NASA'nın nanomateryal silika aerojeli'nden yapıldı. Aerogel Air Swipe Bag, yalnızca 33 gram ağırlığıyla son derece hafif bir ürün.

Coperni, çantanın yapımında kullanılan malzemeyi şöyle açıkladı: “Bu çok hassas ama kırılgan olmayan nanomateryal, NASA tarafından yıldız tozunu toplamak için kullanılıyor. Malzeme, aşırı ısıya ve ağırlığının 4.000 katı basınca dayanabiliyor. Air Swipe çanta, şimdiye kadar bu malzemeyle yapılmış en büyük nesne.” 

Önceki ve Sonraki
Haberler