EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Chanel kumsalına yolculuk

Chanel bu yıl yine sınırlarını zorladı ve Grand Palais’yı beyaz kumlar ve turkuaz sularla buluşturarak etkileyici bir defileye imza attı.

Chanel kumsalına yolculuk
Chanel kumsalına yolculuk
Sahil temasına çıplak ayakla yürüyen mankenler eşlik etti. Karl Lagerfeld İlkbahar/Yaz 2019 koleksiyonunda gündüzden geceye yaz günlerine özgürlüğü, rahatlığı ve şıklığı getirmeyi amaçlıyor.

Chanel, güneşten sarı, kumdan bej, denizden mavinin binbir tonu ve inci beyazını alarak ile yazın sıcak duyguları bir araya getiriyor. Bu renk çeşitliliğinin arasında Chanel’den alışık olmadığımız kalıplar da dikkat çekiyor. Ceketler daha geniş omuzlu, kollar bol, bol pantolon ve tulumlar yer alıyor.

Özellikle şifon elbiselerdeki akışkan görünüm kumda geride kalan izlerden etkilenerek hazırlanmış. Büyük hasır şapkalar ise adeta bir kumsalda yer alan bungalovları anımsatıyor.

Aksesuarlarda ise Chanel’in meşhur ‘Boy Chanel’ çantası geri dönüyor. Bir diğer dikkat çekici ayrıntı ise yanlara takılan 2 küçük çanta oluyor. Kot kumaştan ve hasırdan yapılan dev plaj çantaları, rengarenk file çantaları ve deri kamera çantaları koleksiyonu tamamlıyor.

 


Önceki ve Sonraki
Haberler