EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Chanel'den Parisli kadınlara övgü

Chanel, sonbahar öncesi koleksiyonunu tanıttığı Métiers d'art defilesini köklerine geri dönerek, 37 yıl boyunca kurucusu Gabrielle Chanel’i ağırlayan ünlü Ritz Paris otelinde gerçekleştirdi.

Chanel'den Parisli kadınlara övgü
Chanel'den Parisli kadınlara övgü
Karl Lagerfeld’in her Métiers d'art şovunda olduğu gibi yine Paris’in izlerini yansıtan defilede podyum yerine, izleyenlerin masalarda oturduğu bir kafe/restoran teması gerçekleştirildi.

Defilede yepyeni tasarımları taşıyan mankenler arasında Chanel elçisi Lily-Rose Depp, Ellie Bamber ve Alice Dellal dışında Cara Delevingne, Sistine Stallone ve Georgia May Jagger da yer aldı. Pharell Williams da defilenin sürprizlerinden biriydi.

Modellerin güllerle süslü taçları için Lagerfeld, “Bu sezon kamelyalar yok her yerde gül var!” yorumunu yaptı. Yeni koleksiyondaki zarif parçaların ilham kaynağı, bir zamanlar Ritz Paris oteline yemeğe gelen kadınlar… Koleksiyonda ağırlığını koyan renkler krem, beyaz, deniz mavisi ve siyah olurken aralarda kırmızı, pembe ve altın parıltılar göz çarpıyor.

İkonik Chanel ceketi bu yıl en feminen halini yaşıyor. İncilerle hazırlanan örgüler, tüvit ve işleme çiçeklerle buluşuyor. Kelebek şeklini andıran omuz kesimleri kristallerle işlenmiş. Ceket-etek kombinin yerini yeni koleksiyonda sık sık kapri pantolonlar almış.

Elbiselere altın iplikler, saten ve kadife detaylar eşlik ediyor. İkonik Chanel 2.55 çantası ise Ritz Paris’in sembolleri ile işlenmiş.

Karl Lagerfeld, Ritz Paris’ten ilham alarak Parisli, kültürlü ve eğlenceli kadınların hikayesini koleksiyonunda dillendirmiş.Defileyi izleyenler arasında Vanessa Paradis, Willow Smith, Gaspard Ulliel, Anna Mouglalis, Caroline de Maigret, G-Dragon, Alma Jodorowsky vardı. 


Önceki ve Sonraki
Haberler