EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Chanel 2016 İlkbahar Yaz Couture

Karl Lagerfeld liderliğindeki Chanel Haute Couture 2016 İlkbahar/Yaz defilesi ‘bebek evi’ tasarımındaki sahnede, ekoloji ve sürüdürülebilir yeşil yaşam temasıyla gerçekleşti.

Chanel 2016 İlkbahar Yaz Couture
Chanel 2016 İlkbahar Yaz Couture
Kendall Jenner’ın siyah ve taşlı elbisesiyle büyülediği defilede, Gigi ve Bella Hadid kardeşler ilk kez Chanel Couture defilesinde yer aldı.

Yapay çimlerle tasarlanan podyum, defileyi adeta bir bahçeye dönüştürdü. Lagerfeld podyumda kullanılan set tasarımlarının daha sonra geri dönüştürüleceğini belirtmeyi de ihmal etmedi. Bu doğa teması aynı zamanda Lagerfeld’in tasarımlarında da görüldü.

Tüvit kumaşlar yine Lagerfend’in vazgeçilmezi olurken, fildişi ve altın renklerin yoğunluğu dikkat çekiyor.  Bu sezon minilerin aksine uzun boyda eteklerin baskınlığı var. Kayık yaka formu özellikle ceketlerde kullanılırken, boncuk, çiçek ve inci işlemeler bu sezon yine öne çıkıyor. Pelerinler ve hacimli ceketler Chanel'in ekolojik temasının öne çıkan parçalarından.

Sezonun trendlerinden biri olacağı söylenen, zamanında İngiltere'de kraliyet kıyafetlerinde çok sık kullanılmış olan yuvarlak hatlı büyük kol detayları Chanel defilesinde karşımıza çıkıyor. Ayrıca diğer Couture tasarımcıları gibi Lagerfeld de 30'ların balolarından esinlenilmiş kat kat belden kabaran balo eteklerini Chanel'in kendine has tavrına ve çizgisine uyarlamış.


Önceki ve Sonraki
Haberler