EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Chanel 2016-17 Sonbahar-Kış

Paris Moda Haftası’nın en merakla beklenen Chanel defilesinde Karl Lagerfeld yine moda severleri büyüledi.

Chanel 2016-17 Sonbahar-Kış
Chanel 2016-17 Sonbahar-Kış
Bu sene belirli bir mekan konsepti yapmadı Karl Lagerfeld. Beyaz halılar üstünde, altın sandalyelerde oturan izleyiciler arkalı önlü gruplar halinde oturtuldu. Böylece herkes defileyi kendi ön sırasından izlemiş oldu.

Haute Couture parçaları hazır giyilebilir parçalar gibi sunan modanın duayeni Karl Lagerfeld’in bu sezonki ilham kaynağı ise Coco Chanel… Onun o siyah elbiselerinin üstüne taktığı kat kat uzun inci kolyeleri hatırladınız değil mi?

Lagerfeld bu sezon bizi Chanel moda evinin mirasının yolculuğuna çıkarıyor. Ekoseler, pançolar, büyük paltolar ve olmazsa olmaz etek ceket takımları yine koleksiyonda göze çarpan detaylardan. Koleksiyonun sonlarında günümüz trendlerine uygun birkaç parça olsa da geneli Chanel’in zaman tanımayan ve her daim koruduğu kendine has tavrını gösteriyor.

Boyundaki koca kurdeleler ve inci detaylı minik şapkalar gibi pek çok detay koleksiyonun etkisini arttırıyor. Başlangıçta pembe ve tonlarının hakimiyeti olsa da daha sonra siyah ve beyazın yoğunlukta olduğunu görüyoruz. Tıpkı Coco Chanel’in favorileri gibi…


Önceki ve Sonraki
Haberler