EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - ANNE - ÇOCUK

Çocuklarla 10-17 Mart etkinlikleri

Şehrin Çocuk Hali sitesi, buseterim.com.tr anne ve babaları için suluboya atölyesinden kukla gösterisine çocuklarınızla birlikte keyifli vakit geçirebileceğiniz aktiviteleri yazdı.

profil
BT Ekip
11.03.2016
Çocuklarla 10-17 Mart etkinlikleri

Şehrin Çocuk Hali sitesi, buseterim.com.tr için seçti. İşte bu hafta 3 yaş ve üzeri çocuklar için harika etkinlik önerileri.

Pınar Resim Atölyesi Türkiye’yi Geziyor!

Şehir şehir gezen, çocuklara sanatı sevdiren Pınar Resim Atölyesi, 10 Nisan’a kadar sevimli miniklerle buluşacak. Minik ressamlar ellerinde fırçası ve kocaman hayalleri ile gelecek beklentilerini resme dökecek. Atölye kapsamında çocuklar, geleceklerini hayal dünyalarıyla birleştirdikleri resimlere imza atacak. İzmir, İstanbul, Kahramanmaraş, Adana ve Ankara’da gerçekleşecek Resim Atölyeleri’ ne 6-14 yaş arasındaki çocuklar katılabilirler.

http://www.pinar.com.tr/default.aspx

Çocuklar İçin Çamur Atölyesi

Çocuklar Çamur Atölyesi’nde üretim yapmanın zevkini yaşayacaklar. Üretim yaparken kili keşfedecek çocuklar bu atölyede çok eğlenecekler. Anne babalarıyla birlikte kile şekil verecek çocuklar ince motor kaslarını da geliştirecek. Hem eğlenceli hem de yararlı Çamur Atölyesi 2,5 – 4 yaş arasındaki tüm çocukları ay sonuna kadar her Cumartesi bekliyor. 1 saat süren atölye sonunda çocuklar kilden yaptıklarını anne babalarına hediye edecek.

http://www.atolyecora.com/

Birebir Birleştir Atölyesi

Üç boyutlu kompozisyon yaratmak amacıyla heykellerini gündelik yaşamda atık olarak karşımıza çıkan malzemelerle tasarlayacak çocuklar sanatsal ifadenin malzemenin sınırlarını nasıl da aştığını deneyimleyecekler.  Çocuklar atölyeye gelirken evde kullanmadıkları eşyalarını getirebilecek ve kendilerine ait parçalardan heykellerini oluşturabilecekler. 4-6 yaş arasındaki çocukların katılabileceği atölye 13 Mart Pazar günü Pera Müzesi’nde gerçekleşecek.

http://www.peramuzesi.org.tr/

Sarkis Su İçinde Sulu Boya Atölyesi

Akbank Sanat minikleri eğlenceye ve yeteneklerini keşfetmeye davet ediyor. Ünlü sanatçı Sarkis’in öğrenmesi ve uygulaması kolay suluboya tekniği ile tüm çocuklar uzman bir eğitmen gözetiminde su içinde suluboya yapacaklar.Çocuklar hem eğlenecek hem de yeteneklerini suya dökecekler. 6-12 yaşında çocukların katılabileceği atölye çalışması Mart ayı sonuna kadar her Cumartesi Akbank Sanat’ta.

http://www.akbanksanat.com/

İzmirli Çocuklar Kukla Günleri’ne Davetli

Küçüklere yönelik bu kukla yapım atölyesi çocukların hayal dünyalarını zenginleştirecek. Her çocuğun yanından ayırmadığı, yıllar geçse bile baş ucundaki yerini hep koruyan bir ayısı, tavşanı, kedisi, köpeği, can dostum dediği bir oyuncağı mutlaka bulunur. İzmirli çocuklar yeni oyuncuklarını kendileri üretecekler. Önce ahşap parçaları boyayacak, sonra birleştirilecek ve ipleri takıp oynatmaya başlayacaklar. Kipa Alışveriş Merkezi’nin düzenlediği 2.Kukla Şenliği hafta sonu ücretsiz olarak gerçekleşecektir.

http://www.kipaavm.com.tr/#/etkinlikler

Önceki ve Sonraki
Haberler