EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Bulgari ve Casablanca’dan Akdeniz esintili Serpenti koleksiyonu

Romalı lüks mücevher ve saat markası Bulgari ve Parisli çağdaş moda markası Casablanca, eğlenceli ve şık bir Serpenti koleksiyonu hazırladı. Koleksiyonda Akdeniz ruhunu ve renklerini taşıyan çantalar yer alıyor

Bulgari ve Casablanca’dan Akdeniz esintili Serpenti koleksiyonu

Spor giyimin özünü lüks Akdeniz estetiğiyle harmanlayan Casablanca markası, eğlenceli ve ultra şık aksesuarlardan oluşan bir kapsül koleksiyon ile ikonik Bulgari Serpenti’nin özel bir yorumunu sunuyor.

Romalı ruhunun rahatlığını, sportif tarzını ve renkli desenlerini göz alıcı bir şekilde buluşturan iş birliği,

Bulgari’nin 2017 yılından bu yana süregelen ‘Serpenti Through the Eyes Of’ ortak koleksiyonlarının bir parçasını oluşturuyor. Bu koleksiyon, Bulgari yılanının sonsuz metamorfozunu çeşitli yetenekli tasarımcıların gözünden cesur yorumlarla yakalıyor.

Casablanca Kreatif Direktörü ve Kurucusu, Fas asıllı Fransız Charaf Tajer iş birliğiyle ilgili “Zamansız kurallar ve onları farklı şekillerde yorumlama konusunda Bulgari ile aynı sevgi ve saygıyı paylaşıyoruz. Bu yaklaşım, iş birliğimizde yönlendirici oldu. Modern ve aynı zamanda klasik bir koleksiyon yarattık. Serpenti’nin bin yıllık ikonografisini estetik özellikleriyle denemeler yaparak modern bir şekilde bir geri getirmek istedik” sözleriyle açıkladı.

İki grup halinde lanse edilecek yedi parçalık koleksiyon, Casablanca’nın iki ilham kaynağından yola çıkıyor;

Après Tennis Story ile spor ve Mosaic Story ile sanatsal miras odağını yansıtıyor.

Casablanca, klasik tenis stillerinden ve grafik tasarım unsurlarından aldığı ilhamla, beyaz bir zemin ve yeşil vurgular arasında ikonik kontrastlar yaratarak spor sonrası görünümleri daha şık bir boyuta taşıyor. Beyaz perfore deri, altın kaplama metal detaylar ve benzersiz ahşap saplar özgün bir şekilde bir araya getirilerek tenis dünyasındaki ekipmanlara, ruh hallerine, renklere, ayrıntılara ve zarif estetiğe göndermede bulunuyor.

Pratik ve şık, eğlenceli ve ikonik, modern ve zamansız gibi pek çok sıfatla tanımlanabilen çanta, tüm koleksiyonun ilgi uyandıran ikilik hissini mükemmel bir şekilde ifade ediyor.

Canlı renkler ve duyulara hitap eden tasarımlar, çıkarılabilir ahşap saplı ve deri askılı Serpenti Forever çanta, çok renkli Bulgari logolu Tote çanta ve ikonik yılanbaşı tokalı, yassı ve kompakt yeni Serpenti çapraz çantaya lüks dokunuşlar katıyor.

Bulgari Genel Müdürü Mireia Lopez Montoya iş birliğini “İkonik ve çağdaş. Klasik ilham ve yenilikçi yaklaşım. Casablanca ile bu alanda yollarımız kesişiyor. Serpenti, deri değiştirmeyi seven bir ikon. ‘Serpenti Through the Eyes Of’ serisi de çok farklı özelliklere ve güçlü kişiliklere sahip tasarımcıların benzersiz vizyonları aracılığıyla sürekli evrimin simgesi olduğunu göstermek için harika bir fırsat sunuyor” sözleriyle tanımladı.

Koleksiyonun Après Tennis teması 20 Nisan 2022’de, Mosaic teması ise 20 Mayıs 2022’de dünya çapındaki seçili Bulgari butiklerinde müşterilerle buluşacak.

Önceki ve Sonraki
Haberler