EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Bulgari mücevherleriyle renk yolculuğu

Bulgari, ‘Color Journey - Renk Yolculukları’ serisinin ikincisi Spinel Color Journey mücevher koleksiyonunu tanıttı. Koleksiyondaki, spinel taşının kullanıldığı mücevherler işçiliğiyle ve renkleriyle dikkat çekiyor

Bulgari mücevherleriyle renk yolculuğu

Dünyaya renk, sınırsız neşe ve ilham verici güzellikler getiren değerli taşlar, doğanın en harikulade armağanlarından biridir ve Bulgari stilinin ruhu ve imzası haline gelmiştir. Canlı ve zengin nüanslara olan tutkusu ile tanınan Bulgari, başlangıcından bu yana en değerli taşları aramak için dünyayı dolaşıyor. Şimdi herkesi yeni bir renk yolculuğuna davet eden Bulgari; Spinel Color Journey mücevher koleksiyonu ile bizi en muhteşem spinellerin geldiği ülke olan Tacikistan’ın gizemli kalbine götürüyor.

2020’de Brezilya ve Mozambik’te Paraiba Turmalini’nin benzersiz özelliklerini ortaya çıkarmak için çıktığı ilk maceranın ardından Bulgari, heyecan verici ‘Color Journey - Renk Yolculukları’ serisinin ikinci bölümünde muhteşem spinelin ihtişamına ve coşkulu ruhuna adanmış, göz alıcı bir mücevher koleksiyonuyla karşımıza çıkıyor. Koleksiyonda ince işçilikleri ve renkleriyle dikkat çeken kolyeler, bileklikler ve küpeler gibi parçalar yer alıyor.

Koyu kırmızıdan pastel mavilere, pembe, mor ve griye kadar geniş renk yelpazesiyle spinel, uzun zamandır yanlış tanımlanmış bir değerli taş olmuştur ve genellikle yakutla karıştırılmaktadır. Pek çok ünlü ‘yakut’; en eski İngiliz Kraliyet mücevherlerinden birinin önüne yerleştirilmiş pürüzsüz kırmızı bir spinel olan Kara Prens’in yakutu da dahil olmak üzere aslında spineldir. Gerçekten de zengin ve canlı bir renge sahip olduğunda, bir spinel, bir yakut kadar güzel olabilir ve genellikle iki değerli taş arasındaki fark sadece eğitimli bir gemolog tarafından tespit edilebilir.

Canlı, doygun tonları ile spinel; son derece dayanıklıdır ve aynı zamanda doğadaki en sert değerli taşlardan biridir. Ve şimdi Bulgari’nin en göz alıcı tasarımlarında bir kez daha yer bulan spinelin hikayesi, Color Journeys koleksiyonu ile devam ediyor. Bulgari’nin Spinel Color Journey mücevher koleksiyonu; yaklaşık 20 benzersiz kreasyon içeriyor. Bu muhteşem taşa odaklanan daha fazla parça ise Haziran ayında Bulgari’nin marka etkinliğinde görücüye çıkacak.

Önceki ve Sonraki
Haberler