EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Benetton aşka güveniyor!

Ünlü Fransız tasarımcı Jean-Charles de Castelbajac’ın United Colors of Benetton için hazırladığı ilk kapsül koleksiyon, 2022 ilkbahar sezonuna giriş yapıyor. ‘Aşka Güveniyoruz’ mottosuyla hazırlanan koleksiyon, ilhamını aşk, birlik ve aile kavramlarından alıyor

Benetton aşka güveniyor!

United Colors of Benetton, 2022 ilkbahar sezonuna, ünlü Fransız tasarımcı Jean-Charles de Castelbajac tarafından ‘Aşka güveniyoruz’ mottosuyla hazırlanan ilk kapsül koleksiyon ‘United Colors of Love’ ile renkli bir giriş yapıyor.

2018 yılından beri Benetton’un artistik direktörlüğünü üstlenen tasarımcı Jean-Charles de Castelbajac’ın yeni sezona özel olarak hazırladığı ilk kapsül koleksiyon, ilhamını aşk, aile ve birlik gibi güçlü duygulardan alıyor. Castelbajac; ‘Çığır açan bir aşk kasidesi’ olarak tanımladığı koleksiyonu modern, çağın ilerisinde bir ruha sahip olan, birlik duygusunun temelini oluşturan ailelere ithaf ediyor.

Kadın, erkek ve çocuk kategorileri için hazırlanan koleksiyonda klasikleşmiş ikonlar ve tasarımlar, Benetton DNA’sıyla yeniden yorumlanıyor. Amerika’nın ikonik bayrağını Benetton’un pastel renk dünyasıyla buluşturan koleksiyonda, gardıropların zamansız parçası trençkotlar da küçük renk dokunuşlarıyla farklılaştırılıyor.

Koleksiyonun öne çıkan parçaları arasında; sıra dışı örgü tekniğiyle tasarlanan AŞK sloganlı kazak, pastel ton ve renklerle kamuflaj desenine dönüşen triko tasarım ve koleksiyonun imza parçası olan, Benetton renkleriyle özgünleştirilen bej trençkot yer alıyor.

Jean-Charles de Castelbajac x United Colors of Benetton; United Colors of Love kapsül koleksiyonu seçili Benetton mağazalarında ve benetton.com.tr adresinde satışa sunuldu.

Önceki ve Sonraki
Haberler