EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

100 yıla sığan yaşam ve stil ilhamı kutlaması!

H&M markası, Iris Apfel ile bir iş birliğine imza attı. Rengarenk kıyafetleri ve cesur aksesuarları ile on yıllardır hayranlık uyandıran Apfel; gerçek, korkusuz bir stil ikonu olmanın ne demek olduğunu somutlaştıran bir isim. Iris Apfel x H&M koleksiyonu da, onun benzersiz stiline saygı duruşu niteliğinde. Marka aynı zamanda bu müthiş kadını onurlandırmak adına New York Moda Haftası’nda kendisine bir 100’üncü yaş partisi de düzenledi.

100 yıla sığan yaşam ve stil ilhamı kutlaması!

Iris Apfel; kendini yetiştirmiş bir iş insanı, iç mimar, moda tasarımcısı ve stil ikonu olmasıyla; dikkat çekici stili, korkusuz bireyselliği, cesur moda seçimleri ve yaratıcı tasarımları ile ünlü bir kadın. Fiyat söz konusu olmaksızın, stil ve ilhamın her yerden ve herkesten gelebileceği fikrini temsil ediyor. H&M markası da, eksantrik tarzı ve moda topluluğu üzerindeki etkisi nedeniyle Iris ile çalışmayı çok istemiş. Ne de olsa, insanlara kendi kişisel tarzlarını yaratmaları ve benimsemeleri için ilham veren ve moda endüstrisinde öncü olmaya devam eden ilham perisi; stil konusunda on yıllardır hayranlık uyandırıyor ve gerçek bir stil ikonu olmanın ne demek olduğunu somutlaştırıyor.

Iris Apfel x H&M koleksiyonu, onun benzersiz stiline saygı duruşunda bulunuyor. Iris'in çarpıcı stilinden ve üstün yeteneğinden ilham alan koleksiyon, herkes için tasarlanmış çarpıcı bir ürün yelpazesine sahip. Koleksiyon, Iris'in cesur stil anlayışını ve bağımsızlığını göz önünde bulundurarak yaratılan giysi ve aksesuarlara sahip.

100 yıla sığan yaşam ve stil ilhamı kutlaması!

Koleksiyondaki önemli parçalar arasında renkli uyumlu takımlar, katlı fırfırlı elbiseler, ilginç kesimler, çiçekli takım elbiseler ve desenlerin bir karışımına sahip parlak baskılı elbiseler yer alıyor. Iris'in dikkat çeken büyük hacimli aksesuarları da unutulmamış. Gardırobu tamamlamak için bir takı ve aksesuar koleksiyonu da tasarlanmış. Takılar; bitkiler, hayvanlar ve başka bir dünyadan hazineler gibi birçok temadan ilham alıyor.

Aynı zamanda koleksiyonda kullanılan tüm malzemeler geri dönüştürülmüş veya daha sürdürülebilir kaynaklardan elde edilmiş; ayrıca her giysi ve aksesuar, döngüselliği göz önünde bulundurularak hazırlanmış.

Iris Apfel, koleksiyonla ilgili, “Bence H&M harika ve kendi alanlarında mutlak öncüler -ki bunu çok seviyorum! H&M'in ustalaştığı, yüksek stili uygun fiyatlara yapmayı da çok seviyorum!” diyor. H&M Kreatif Danışmanı Ann-Sofie Johansson ise, “Iris kişisel stilin somut bir örneği niteliğinde. Hem güzel ve gösterişli hem de eklektik olan ve aynı zamanda tamamen eskimeyen bir stil. Modanın neyle ilgili olduğunu, kendinizi, kim olduğunuzu veya olmak istediğinizi ifade etmenin ve aynı zamanda eğlenmenin yolunu gösteriyor. O, gerçek bir ilham kaynağı!” diyor.

Moda ikonu ve stil ilhamı Iris Apfel, 29 Ağustos’ta tam 100 yaşına bastı! H&M, New York Moda Haftası’nda kutlamaya ev sahipliği yaparak onlarca yıldır dünyanın dört bir yanındaki moda tutkunlarına stil ilhamı sunan moda ilham perisini onurlandırmayı da unutmadı. 

 

100 yıla sığan yaşam ve stil ilhamı kutlaması!
Önceki ve Sonraki
Haberler