EN ÇOK
OKUNAN
MODA - STİL ÖNERİLERİ

Topuklu ayakkabı ile yürüme rehberi

Marilyn Monroe boşuna dememiş, "Bir kadına doğru ayakkabıları verin dünyayı bile fethedebilir." Buradaki doğru ayakkabılar yüksek topuklularsa eğer yürürken acı çekmeyenimiz, zorlanmayanımız yok. Yürümenizi kolaylaştıracak birkaç öneriyi sizler için derledik.

profil
BT Ekip
25.07.2017
Topuklu ayakkabı ile yürüme rehberi

Her ne kadar yolunuzu daha fazla uzatacak olsa da dengenizi kaybetmemek adına küçük adımlara yürüyün. Yavaş, küçük adımlarla dengenizi asla kaybetmezsiniz.

Topukluyla yürürken farkında olmadan vücudumuzu öne doğru eğer bu şekilde boynumuza yüklenerek omuriliğimize zarar veririz. Vücudumuzdaki ağırlığı dengeli bir şekilde dağıtmak için hafifçe ağırlığınızı arkaya doğru verin. Bu şekilde daha az yorulmuş olursunuz.

Adeta babetlerle yürüyormuşçasına hissetmek ve doğal görünmek istiyorsanız önce topuklarınızla basın. Ardından parmak kısmınızı indirin.

Nereye doğru yürüdüğünüzü, karşınızdaki yakın bir yeri hedef olarak belirleyin. O hedefe doğru yürümek konsantrasyonunuzu artırır, tökezleyip düşme tehlikesi yaşamadan rahatça noktaya ulaşabilirsiniz.

Eğer ayağınıza büyük gelen ya da küçük gelen bir topuklu ayakkabı giyiyorsanız yukarıda verdiğimi hiçbir tavsiye işe yaramaz. Topuklularla rahat yürümenin başlıca kuralı ayağınıza uygun numara giymektir.

Önceki ve Sonraki
Haberler