EN ÇOK
OKUNAN
MODA - STİL ÖNERİLERİ

Sımsıcak bir öneri: Kazak elbiseler

Sezonun en öne çıkan parçalarından biri olan kazak elbiseler hem ünlüler arasında hem de sokak modasında hızlı bir şekilde yayılmaya devam ediyor.

profil
BT Ekip
09.01.2016
Sımsıcak bir öneri: Kazak elbiseler
Ünlülerin özel davetlere ve televizyon programlarına bile çıkarken tercih ettiği kazak elbiselere 2016’da dolabınızda yer açmanızda fayda var. Sezon öne çıkan kazak elbise seçeneklerini sizler için derledik.

Kendall Jenner, genellikle mini boyda tercih ettiği kazak elbiseleri spor ayakkabıyla kombinliyor, özel günlerde ise bu elbiseleri diz üstü çizmelerle kombinlemeyi tercih ediyor.

Emily Ratajkowski ve Kate Middleton kazak elbisesini uzun bir çizme ile tercih eden ünlü isimlerinden. Sienna Miller’ın tercihi yatay çizgili ve oldukça spor parçalar. Miller topuklu tercih ederek daha şık bir stil oluşturmuş.

Zendaya ise kazak elbisesini şık bir stiletto ile tamamlamış. Kazağın spor ve rahat havasını gizleyerek onu daha feminen bir şekilde yorumlamış.

Ünlülerin kazak elbise stillerini mercek altına aldıktan sonra rotayı sokak stiline çeviriyoruz. Kazak elbiseler yapıları gereği spor ve elegan olmak arasında bir denge hali taşıyorlar. Daha spor ya da daha elegan yapmak tamamen sizin elinizde. Bu parçaları spor ayakkabılarla tercih ederek tamamen daha günlük bir stile uyarlayabilirsiniz. Daha midi boyda olanları özellikle bu konuda doğru tercih olacaktır.

Şıklığından ödün vermeden hem de kışa göre bir tercih yapmak isteyenler için doğru ikili mini boy kazak elbise ile uzun çizmeler. Mevsim geçişi dönemlerinde daha kısa botlarla da kullanabilirsiniz. Özellikle diz üstü çizmelerin kış aylarının vazgeçilmez parçaları arasına girdiği şu günlerde kazak elbise ile iddialı bir kombin olacaktır.

Ayrıca kazak elbiseleri altına pantolon giyerek de kullanabilirsiniz. Kot pantolon ya da tayt formdaki parçalar ile daha ilgi çekici ve sıra dışı bir kombin yaratabilirsiniz. 

Önceki ve Sonraki
Haberler