EN ÇOK
OKUNAN
MODA - STİL ÖNERİLERİ

Gardırop detoksu için 4 fikir

Her gün gardırop karşısında geçirilen uzun zamanlar, bir türlü ne giyeceğinize karar verememek sizi hiçbir şeyim yok sendromuna sokabilir. Ancak düzenli bir dolap bu soruna çare olacak.

profil
BT Ekip
31.03.2015
Gardırop detoksu için 4 fikir

İlk olarak her kıyafetlerinizi kategorilere ayırarak kendi benzerleriyle beraber aynı yerde toplamalısınız. Renk uyumu içerisinde gardırobunuza yerleştirmeli, en çok kullandığınız kıyafetleri daha yakınlara, hiç kullanmadıklarınızı ise geriye doğru asmalısınız. Askılarınızın hepsini aynı renk kullanmanız gardırobunuz da bir uyum sağlayacaktır.


Pantolonlarınız, etekleriniz ve şortlarınız için mutlaka pantolon askıları kullanmalısınız. Böylelikle aradığınız her şeyi kolaylıkla gardırobunuz da bulabilirsiniz. Tişörtlerinizi ve sweatshirtlerinizi asmak yerine katlayarak yerleştirmeniz, gardırobunuzda daha az yer kaplayacaktır.


Kıyafetlerinizin düğmesi kopmuş, fermuarı bozulmuş, ağı yırtılmış ya da lekelenmiş olabilir. Bu parçaları dolabınızdan ayırarak hemen terziye ve kuru temizlemeye yollamalısınız. Uzun süredir kullanmadığınız, üzerinize olmayan kıyafetlerinizi tekrar deneyip, kullanmadıklarınızı vakumlu poşetler ile dolabınıza kaldırmalısınız.


Ayakkabılarınız ve aksesuarlarınızı şeffaf kutulara yerleştirerek düzenleyebilirsiniz. Böylelikle her eşyanızı kolaylıkla bulabilir, hepsini ayrı ayrı görebilirsiniz. Sık kullanmadığınız gece kıyafetlerinizi ve abiye elbiselerinizi elbise poşetlerinde saklamalı, yer kaplamaması için dolabınızın en kullanmadığınız bölümüne kaldırmalısınız.


Önceki ve Sonraki
Haberler