EN ÇOK
OKUNAN
MODA - STİL ÖNERİLERİ

Büyük çiçek desenli parçalar nasıl kombinlenir?

Bahar gelince akla gelen ilk şey çiçek desenli elbiseler, etekler ve bluzlar oluyor. Bu sezonda da yine oldukça fazla çiçekli parçalar bulunmasına rağmen iri çiçekli olanları daha fazla dikkat çekiyor. ‘Nasıl kombinlerim?’köşemizin konuğu bu kez ‘iri çiçek deseni’ oldu.

Büyük çiçek desenli parçalar nasıl kombinlenir?
Büyük çiçek desenli parçalar nasıl kombinlenir?

-Sadelik ön planda olmalı

Çiçek deseni parçaları giymek her ne kadar keyifli olsa da başka parçalarla kombinlemek zor olabiliyor. Oldukça renkli parçalar oldukları için gözü yorma ve abartılu durma ihtimalleri yüksek olduğundan olabildiğince sade, tek renk çantalarla ve zarif ayakkabılarla kombinlemekte fayda var. 

-Ayakkabı seçimleri 

Baharı çağrıştıran parçalar oldukları için stiletto gibi kapalı bir ayakkabıdan ziyade daha açık ayakkabılarla ya da spor ayakkabılarla kullanabilirsiniz. Çapraz askılı çantalar, mini el çantaları bu konuda ideal seçenek olabilir. 

-Baharda ceketsiz olmaz!

Mevsim geçişlerine göre üstünüze kot ceket ya da cool bir görüntü katmak adına deri ceket alabilirsiniz. İri desenlerin ön plana çıkması bu konuda avantaj olacaktır. Büyük çiçek desenlerinin, minik çiçek desenine göre daha net ve yalın bir duruşu vardır. 

-Saç-makyaj

Yine saç ve makyaj konusunda da doğal ve taze görünümlü modeller deneyerek çiçekli parçaların ruhunu tam yansıtmış olursunuz. Özellikle örgü saç modelleri, çiçek desenlerine çok yakışıyor.


Önceki ve Sonraki
Haberler