EN ÇOK
OKUNAN
MODA - ALIŞ - VERİŞ

Zara, New York City Balesi ile ortak koleksiyon hazırladı

Zara, New York City Balesi ile ortak koleksiyon hazırladı

Inditex grubunun lokomotif markası Zara, yaklaşan ilkbahar/yaz sezonu için New York City Ballet ile ortak bir projeye imza attıklarını açıkladı. Markanın Instagram hesabı üzerinden tanıtılan ve bale topluluğundan ilham alan koleksiyon, tül ve ipeklerin ‘ruhsal formlarını’ yansıtıyor.

Kampanyanın tanıtımı için objektif karşısına geçen New York City Balesi’nden dansçılar; ipek elbiseler, kloş etekler, şeffaf tek parça streç giysiler ve katmanlı tül kıyafetlerle poz verdi. Koleksiyon için, daha önce Kim Kardashian’ın markası Skims ile çalışmış olan İtalya doğumlu çağdaş performans sanatçısı Vanessa Beecroft ile çalışıldı.

Koleksiyon, bu bahar Inditex grubunun yeni başkanı olarak göreve başlayacak olan Marta Ortega’yı karşılamaya hazırlık olarak yorumlanırken, Zara’nın üzerine yapışan ‘hızlı moda’ etiketinden kurtulma stratejisinin bir parçası olarak da görülüyor. Bu strateji, Zara Atelier gibi bir dizi premium koleksiyonun ve Ader Error gibi tasarımcı markalarla iş birliklerinin de habercisi olarak değerlendiriliyor.

Yeni Zara x New York City Bale koleksiyonu; ABD, İngiltere, İspanya, Fransa ve Rusya’da markanın web sitesinde satışa sunuldu.

Önceki ve Sonraki
Haberler